czwartek, 20 września 2018

Szlachetna Paczka działa prężnie w Zawierciu

Ogólnopolska akcja Szlachetnej Paczki znów nabiera rozpędu, także i w naszym mieście. Szlachetna Paczka ogólnopolski projekt społeczny organizowany przez Stowarzyszenie Wiosna, którego głównym celem jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. W całej Polsce organizuje się przedsięwzięcia związane z tym projektem. Rokrocznie również w naszym mieście. Teraz lokalna grupa poszukuje wolontariuszy i zachęca do wspierania.


- Do końca września szukamy wolontariuszy, którzy wspomogą naszą ekipę - swoją obecnością, czasem, otwartą głową i pomocnymi dłońmi. Im nas więcej tym lepiej, do większej ilości ludzi możemy dotrzeć, zapraszamy. Szukamy potrzebujących rodzin, prosimy o kontakt z nami. Do połowy listopada przeprowadzone zostaną wywiady z potrzebującymi rodzinami, osobami samotnymi oraz seniorami. 18 listopada otwieramy bazę rodzin, wtedy wszystko w rękach darczyńców, to ludzie o wielkich sercach wybierają rodziny, które biorą pod opiekę. 8-9 grudnia to finał akcji, magazyn jak i w poprzednich latach zlokalizowany będzie w Szkole Podstawowej nr 5 w Zawierciu - mówi dla OtoZawiercie.pl Ewelina Kolacha z grupy zawierciańskiej Szlachetnej Paczki.

Partnerem akcji jest m.in firma Społem, która w dniach dniach 2-3 oraz 9-10 listopada przeprowadzi w swoich sklepach zbiórkę żywności. Zawierciańska "Szlachetna Paczka" poszukuje tez nadal sponsorów: cukierni, lokali gastronomicznych oraz przedsiębiorstw papierniczych które mogą sponsorować m.in kartony, papiery, catering oraz wystrój szkoły na finał. Więcej informacji o tej akcji w Zawierciu można znaleźć tutaj.

2 komentarze:

  1. Jak już pisać artykuł o Szlachetnej Paczce.... to dlaczego, nie ma nic... o fali krytyki ostatnio o niej w mediach....

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jeśli już coś piszemy dobrze by było widzieć o czym piszemy. Fala krytyki o której Pan/Pani pisze nie dotyczy paczki, tylko stowarzyszenia "wiosna" i księdza Stryczka. Paczkę tworzą przede wszystkim wolontariusze i darczyńcy i kwestii pracy i działania samej paczki nie było o tym ani słowa.

      Usuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/