sobota, 8 września 2018

Powiatowy Dzień Dawcy Szpiku

Nowy projekt starostwa powiatowego. W Zawierciu odbędzie się nowa impreza, Powiatowy Dzień Dawcy Szpiku Kostnego, którego celem będzie pozyskanie jak największej liczby potencjalnych dawców. 


Wydarzenie odbędzie się 23 września 2018 roku w godzinach od 10:00 do 16:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu.

Podczas wydarzenia będzie można oddać krew lub zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku kostnego w stacjonujących przy MOK ambulansach Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Honorowym krwiodawcą może zostać osoba w wieku 18-65 lat. Aby zarejestrować się w bazie dawców szpiku kostnego trzeba mieć co najmniej 18 i nie więcej niż 48 lat. Zgłaszając się do rejestracji należy mieć ze sobą dokument tożsamości posiadający zdjęcie oraz numer PESEL.

Uczestnicy Powiatowego Dnia Dawcy Szpiku Kostnego będą mieli możliwość darmowego wykonania pomiaru ciśnienia tętniczego krwi oraz pakietu badań laboratoryjnych: morfologia, cukier, cholesterol, magnez, kwas moczowy. Osoby, które zarejestrują się jako dawcy szpiku będą mogli dodatkowo wykonać badania poziomu markerów nowotworowych (wątroba, jelito, płuco).

W programie wydarzenia znajdują się występy muzyczne i artystyczne, wspólna zabawa w rytmach energetycznej Zumby oraz spektakl kabaretowy „Chory na sukces” z udziałem czołowych polskich artystów: Krzysztofa Hanke, Piotra Pręgowskiego, Tadeusza Rossa i Michała Wiśniewskiego. Przewidziane są także dodatkowe atrakcje towarzyszące, takie jak np. dmuchany plac zabaw dla dzieci, malowanie twarzy, stoiska partnerskie.

Przedsięwzięcie organizuje Starostwo Powiatowe w Zawierciu i Urząd Miejski w Zawierciu z inicjatywy i przy współudziale uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. H. Malczewskiej w Zawierciu oraz we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach i Szpitalem Powiatowym w Zawierciu.

Patronat medialny nad imprezą sprawuje Portal OtoZawiercie.pl.0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/