wtorek, 7 sierpnia 2018

Pomoc dla Gabrysi Szczepary z Zawiercia - nowe akcje charytatywne!

Przed nami nowa akcja charytatywna organizowana dla Gabrysi Szczepary. Na początku września odbędzie się I Charytatywny Zlot Samochodów Tuningowych.

Gabrysia Szczepara ma 5 lat i urodziła się w Zawierciu. Jak okazało się niedługo po narodzinach, dziewczynka choruje na nieuleczalną chorobę - Rdzeniowy Zanik Mięśni typu 1 Werdniga - Hoffmana (SMA-1). Aby jej pomóc, organizowane są różne akcje wsparcia. Odbywały się maratony tańca organizowane m.in przez Anetę Woś. W czerwcu razem z młodzieżową radą organizowaliśmy "Roztańczone Zawiercie" razem z akcją zbiórki pieniędzy. W listopadzie odbędzie się III Charytatywny Maraton Zumby dla Gabrysi. Zarówno te przedsięwzięcia, jak i ta najbliższa akcja, jaką jest zlot samochodów tuningowych, pomagają w uzbieraniu pieniędzy potrzebnych na rehabilitację.

Gabrysia, dzięki wsparciu ze zbiórek, jest już po kilku zastrzykach w Belgii. Dzięki temu jej stan zdrowia nieco poprawia się. Poprawiły się jej ruchy głową i rączkami, poprawiła się nieco jej mowa, potrafi oddychać samodzielnie przez określony czas po odłączeniu od respiratora. Niestety, lek podawany w Belgii jest bardzo drogi. Jeden zastrzyk kosztuje ok. 6 tys. złotych. Do tego dochodzą też koszty podróży, więc łącznie potrzeba 10 tysięcy złotych. Dlatego oprócz tych imprez, cały czas na bieżąco można wpłacać pieniądze internetowo.

1 września odbędzie się I Charytatywny Zlot Samochodów Tuningowych na parkingu pod Miejskim Ośrodkiem Kultury "Centrum" w Zawierciu. W programie jest kilka atrakcji, będą również licytacje, z których dochód będzie przeznaczony dla Gabrysi. Przedmioty do licytacji można przynosić w dniu imprezy do godz. 10:00 lub wcześniej sie kontaktując. Szczegóły na plakacie.


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/