piątek, 10 sierpnia 2018

Do Zawiercia przyjedzie Naukobus

Naukobus, czyli mobilna stacja badawcza odwiedzi Zawiercie. Edukatorzy i wystawa objazdowa Centrum Nauki Kopernik gościć będą w Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu w dniach 16 i 17 sierpnia.
Naukobus to projekt realizowany przez Centrum Nauki Kopernik. Zakłada on połączenie nauki i zabawy. Składa się z dwudziestu stacji badawczych. Dzieci mogą przeprowadzać doświadczenia z zakresu fizyki, poznawać tajniki ludzkiego organizmu, a także wykorzystać matematykę w praktyce – wszystko pod okiem doświadczonych animatorów z warszawskiego Centrum Nauki Kopernik. Edukatorzy pomagają zainteresowanym zrozumieć zasady działania poszczególnych eksponatów i przybliżają różne zjawiska naukowe.

Podczas pierwszego dnia, wystawa będzie dostępna w godzinach 10:00-18:00. Podczas drugiego dnia laboratorium będzie otwarte dla zwiedzających od godziny 8:00 do godziny 14:00. Wstęp jest wolny, ale organizatorzy zachęcają do wcześniejszej rejestracji, której można dokonać tutaj.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/