piątek, 24 sierpnia 2018

Czy warto oszczędzać na OC? art. spons.

Czy warto oszczędzać? Zdecydowanie tak, o ile oczywiście nie wiąże się to ze zbyt dużymi wyrzeczeniami. Dotyczy to nie tylko odkładania pieniędzy na lokacie czy koncie albo inwestowania w fundusze bądź akcje giełdowe, ale również kupowania ubezpieczenia OC. Pytanie tylko, jak oszczędzać na obowiązkowej polisie? Przeczytaj poniższy artykuł i znajdź na nie odpowiedź!
Oszczędzanie się opłaca

Na OC można, a nawet powinno się oszczędzać. Poszukując tej polisy, należy uwzględniać wyłącznie cenę i wybierać najtańsze oferty. Dlaczego tak się dzieje? Powód jest prosty: ponieważ warunki, na jakich sprzedaje się ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, są niezmienne. Jako że narzuca je ustawa, którą mogą modyfikować wyłącznie władze polityczne państwa, towarzystwa ubezpieczeniowe muszą oferować zawsze jednakową polisę. W tej sytuacji jedynym czynnikiem, którym firmy ubezpieczeniowe konkurują pomiędzy sobą, staje się cena – kto zaoferuje najniższą składkę, wygrywa.

Zbijając cenę OC, można oszczędzić pieniądze bez żadnych wyrzeczeń i zarazem w sposób całkowicie bezpieczny oraz legalny. Dlatego warto to robić, stosując w tym celu kilka skutecznych metod przedstawionych w niniejszym artykule. Pamiętaj jednak, że OC jest jedynym ubezpieczeniem, w przypadku którego przy wyborze oferty uwzględnia się wyłącznie cenę. Przykładowo, kupując autocasco, należy zwracać uwagę głównie na zakres i warunki polisy. Jak kształtują się obecnie ceny AC? Sprawdź sam, ile kosztuje ubezpieczenie AC na kalkulator-oc-ac.auto.pl.

Jak oszczędzać na OC

Skoro OC się niczym nie różni niezależnie od wysokości składki, a ta jest zawsze inna w poszczególnych towarzystwach, logiczne jest, że nie ma sensu wybierać innej oferty niż najtańsza. Dlatego fundamentalną sprawą z punktu widzenia oszczędzania na obowiązkowym ubezpieczeniu staje się właśnie znalezienie najtańszej polisy. Poszukiwania ułatwia porównanie dostępnych ofert, które można wykupić u agenta ubezpieczeniowego lub samemu przez Internet.
 
Jak jeszcze da się oszczędzić na OC? Zdecydowanie warto rozważyć kupno samochodu, którego parametry nie skutkują podwyższeniem składki, co oznacza wykluczenie aut sportowych, z pojemnymi silnikami i dużą mocą. Swoją drogą, decydując się na drogi samochód, konieczne wykup dla niego również AC, ponieważ auto zastępcze z OC sprawcy przysługuje wyłącznie poszkodowanym, więc jeśli to Ty spowodujesz wypadek, kolizję czy stłuczkę, szkody na Twoim pojeździe pokryje wyłącznie autocasco. Ponadto jeśli myślisz o niskiej składce na obowiązkowe ubezpieczenie, opłać ją od razu, a nie w ratach, które skutkują wyższą ceną polisy.


artykuł sponsorowany

1 komentarz:

  1. Tak warto i nie dać sie zmowie cenowej głównych grup ubezpieczeniowych

    OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/