poniedziałek, 20 sierpnia 2018

6 LAT PORTALU OTOZAWIERCIE.PL

To już 6 lat istnienia Portalu OtoZawiercie.pl! To fantastyczny czas, dzięki któremu zdobyłem wiele doświadczeń. Dziś, kiedy przypada rocznica powstania portalu, chciałbym napisać kilka słów od siebie.

Stronę założyłem w 2012 roku, jako dziesięciolatek. Skupiałem się początkowo na samych fotogaleriach. W miarę rozwoju działalności, przyszedł czas na coraz poważniejsze tematy. OtoZawiercie przekształcił się po czasie w pełny portal informacyjny i znalazł się w czołówce zawierciańskich mediów.


6 lat to spory kawał czasu. Każdy dzień to nowe wyzwanie. Napisałem już prawie 2000 artykułów, zrobiłem dziesiątki tysięcy zdjęć, brałem udział w niezliczonej ilości wydarzeń i spotkań. Przeżyłem cudowne chwile w tym mieście. Zawiercie to miejsce, gdzie mieszkają wspaniali ludzie. Wielu z nich, dzięki mojej pracy, miałem okazję poznać. Każdy człowiek, każdy mieszkaniec to osobna historia związana z naszym miastem. To różne opinie, rozmowy, uczucia, chwile. Współpracowałem i współpracuję nadal z wieloma świetnymi osobami. To ludzie z różnych środowisk, o różnych poglądach i wizjach miasta. Dzięki temu OtoZawiercie.pl jest obiektywnym i niezależnym portalem. Zawsze w mojej pracy stawiałem na najwyższą jakość artykułów. W dzisiejszych czasach pośpiechu i codziennego pędu, chcę zainteresować czytelników tylko i wyłącznie sprawdzonymi, rzetelnymi, maksymalnie obiektywnymi i przydatnymi treściami. Otacza nas masa niepotrzebnych informacji, plotek, tabloidów i wielu innych. Ja chcę tworzyć media wartościowe. Portal, który zawsze jest na bieżąco i trzyma rękę na pulsie, czym żyje miasto. Portal, który jest interaktywny, nowoczesny i otwarty dla czytelników i partnerów. To właśnie sprawia, że dziś OtoZawiercie.pl jest w czołówce, statystyki i zasięgi rosną z dnia na dzień, a siła medialna jest bardzo duża.

Tego nie byłoby bez Was. Dlatego dzisiejsza rocznica to moment, w którym chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy odwiedzają, czytają i wspierają ten portal. Dziękuję wszystkim, których miałem okazję poznać przez te 6 lat, moim przyjaciołom, partnerom, współpracownikom, reklamodawcom i wielu innym wspaniałym ludziom. To jest prawdziwa wartość tego portalu - mieszkańcy Zawiercia. 

Rok 2018 to czas dynamicznego rozwoju. Zaraz na początku, w styczniu rozpocząłem realizować projekt wywiadów na żywo. Zrealizowałem łącznie siedem odcinków z różnymi gośćmi. Prowadzenie wywiadów pozwoliło mi zdobyć spore doświadczenie. Ponadto, dużą część mojego czasu poświęcam działalności w Młodzieżowej Radzie Miasta. Do tej rady wybrali mnie w głosowaniu koleżanki i koledzy z mojej byłej już szkoły, Gimnazjum nr 3. Ponieważ zawsze chciałem działać więcej na rzecz lokalnej społeczności, uznałem, że wykorzystam tę szansę. Dlatego zaproponowałem realizowanie projektów kulturalnych i społecznych. Oprócz tego, że włączamy się w organizowanie różnych imprez i przedsięwzięć w Zawierciu, to tworzymy własne. Jestem liderem projektu "Wieczory Młodych Talentów". Odbyły się trzy takie wydarzenia w Galerii Muzealnej Leszka Dutki, a teraz czeka nas finałowy, trzeci już wieczór w plenerowej edycji, którą robimy przy pomniku Adama Mickiewicza w centrum miasta. W czerwcu byłem też liderem projektu "Roztańczone Zawiercie". Zorganizowaliśmy na fontannie duży maraton taneczny. Zbieraliśmy podczas niego pieniądze dla chorej Gabrysi Szczepary.Działanie na rzecz mojego miasta sprawia mi ogromną przyjemność i satysfakcję. Bardzo cieszę się, gdy mogę wprowadzać pozytywne zmiany w mieście. Nie udałoby się to bez wszystkich, którzy pomagają, sprzyjają i wspierają, dlatego w tym miejscu chciałem bardzo Wam podziękować!

Przed nami bardzo gorący czas w tym mieście. Idą wybory. To okres, w którym zapewne czeka nas wiele kontrowersji, a być może też sporów i kłótni. Dla mnie prywatnie będzie to czas nowej szkoły. Od września zaczynam naukę w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu. Szkołę zawsze traktowałem poważnie. Tak będzie i tym razem. Zamierzam dobrze wdrożyć się w środowisko nowej szkoły i sumiennie podejść do nauki. Okres, który będziemy mogli obserwować w mieście, będzie bardzo trudny, ponieważ łatwo będzie wpaść w sidła polityki. Ja jednak pomimo wszystko chcę pokazać, że naprawdę da się tworzyć stuprocentowo niezależne media. Dlatego już dziś podjąłem decyzję, że nie umieszczę żadnych ogłoszeń, banerów, grafik i materiałów sponsorowanych, promujących któregokolwiek z kandydatów. Robię to, aby dowieść i pokazać, że nie będę wspierał kompletnie żadnej opcji politycznej. Ja chcę działać dla miasta bez względu na to, jakie polityczne rozgrywki się w nim toczą. Stroniłem od polityki od zawsze i tego zamierzam się trzymać. Bo tylko tak można tworzyć wartościowe media, na czym tak bardzo mi zależy.Czas ruszać dalej, czeka wiele nowych wyzwań. Tworzenie OtoZawiercie.pl i działalność społeczna daje ogromną energię do pracy. Chcę dalej skupiać się na podwyższaniu jakości portalu. Przede mną wiele pracy, kolejne tematy, artykuły i projekty. Bądźcie na bieżąco i śledźcie OtoZawiercie.pl!
Raz jeszcze dziękuję wszystkim!
Pozostańcie ze mną!
Jakub Kosoń, 16 lat


6 komentarzy:

 1. Dziękujemy, oby tak dalej!
  Zawiercianin.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakubie bardzo dojrzałe wnioski i przemyślenia. Takie indywidualności są bardzo potrzebne w Zawierciu. Angażujesz młodzież w projekty kulturalne, widać jak skutecznie dbasz o rozwój intelektualny naszych młodych Zawiercian - oby Ci się to nigdy nie znudziło.

  OdpowiedzUsuń
 3. ta cenzura to też ten ślimak czy tata to ubo demokrata!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Brawo Kuba! Gratulacje! Oby tak dalej!

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratuluję! Super ze cos robisz

  OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/