piątek, 20 lipca 2018

Powstanie nowy skwer na Żabkach w Zawierciu

Nowa inwestycja na horyzoncie. Na Żabkach w Zawierciu, przy skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Parkowej powstanie nowy skwer.


Chodzi o teren między targowiskiem a przystankiem. Do tej pory był zaniedbany, a teraz będzie miał nowy wizerunek. To za sprawą nowej inwestycji, którą planuje zrealizować Urząd Miasta. Ogłoszono już zamówienie publiczne na roboty budowlane na projekt "Zagospodarowanie terenów zielonych na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Parkowa".

Cały skwer będzie miał kształt siatki kwadratów. Co przewiduje projekt? Na skwerze zamontowane zostaną ławki, sześć skalniaków zbudowanych z gabionów, kosze, tablica informacyjna, stojaki rowerowe i betonowe donice. Zaprojektowano też układ oświetlenia dekoracyjnego w formie opraw umieszczonych w powierzchni posadzki. Wycięte zostaną dwa drzewa, a w ich miejsce zostanie nasadzone pięć nowych: brzoza, lilak, dwa jałowce i klon.


Kiedy mogą ruszyć prace? Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to w przeciągu najbliższych kilku tygodni. Czas realizacji przedsięwzięcia to maksymalnie 75 dni.

21 komentarzy:

 1. a co z terenem od biedronki do rzemiosła ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tam musi być wolne miejsce, żeby Wesołe Miasteczko miało się gdzie rozstawiać.

   Usuń
  2. Jasna sprawa bez wm ani rusz ;), ale bardziej miałem na myśli, że to miałbyć II etap tego fantastycznego skweru przy MOPSie. To widac II etap upadl, trzeba przed wyborami zrobic cos nowego na szybko.

   Usuń
 2. no to hejt i malkontenctwo start za 3... 2... 1...

  OdpowiedzUsuń
 3. Cieszy każda inwestycja poprawiająca wygląd miasta , niech Zawiercie staje się bardziej przyjazne mieszkańcom. Skwery, ławeczki mile widziane ,aby móc usiąść i pogadać w pięknym otoczeniu. Dobry kierunek

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystko pięknie, może troszkę więcej zieleni i ławki z oparciami i zapowiada się ładne miejsce, tylko nie sposób nie odnieść oczywistego wrażenia, że robione pod publiczkę przed wyborami. Najwyraźniej takie jest to nasze Zawiercie. Na razie jest projekt zobaczymy co z czynami. Dobrze, że coś się dzieje ale pytanie też się pojawia czy nie ma innych bardziej palących problemów i ile będzie kosztować skwer, a także czy wzięto na niego pieniądze z obligacji ? Było tego 12 milionów gdzie to jest?

  OdpowiedzUsuń
 5. A ja bym chciała zapytać gdzie są kurcze pieniądze z wyemitowanych obligacji ? I czy mam dobrze rozumieć, że idzie to na ten skwerek? Czyli tak zadłużyć miasto -> pobudować skwerki ewentualnie przejeść pieniądze -> krach budżetu bo długi trzeba oddawać. Świetnie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajnie to wygląda na projekcie tylko czy będzie się zgadzało z tym co powstanie. Bo jak tak jak fontanna to projekt sobie, a wykonanie sobie.
  A sprawa oświetlenia to też tak będzie jak koło fontanny jak nowe to świeci, a teraz nie ma kto się zająć nie świecącymi lampami

  OdpowiedzUsuń
 7. A ja mam pytanie co z galeria na ul Wojska Polskiego bo jak na razie to tylko wielka sciema i chyba znowu wszyscy będą rozczarowani

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie,nie wszyscy będą rozczarowani - tylko ci, którzy uwierzyli w te bajdy o galerii. Naprawdę jest ktoś, kto w to jeszcze wierzy??? Po tylu latach? Przy całej tej nie opłacalności?

   Usuń
 8. żuliki będą miały gdzie stópki moczyć

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I gdzie według ciebie będą je moczyć: w betonowych donicach czy w skalniakach? Naprawdę chociaż przeczytaj artykuł...

   Usuń
 9. Wszystko fajnie-zastanawiam się tylko nad tym jak zostanie rozwiązany problem srających na wszystko tam gołębi i osób ich dokarmiających-chyba ze już został rozwiązany.
  Mam nadzieje też że nie wytną stojących tam drzew które dają cień w upalny dzień i nie zrobią z tego miejsca kawałka pustyni tak jak na skwerze przy ulicy Rejmonta (upalnie w południe zero cienia niektóre ławki obsrane i ten ohydny czarny żwirowy kamień)
  Ciekawe ile zrobią ławek i czy będą miały oparcia- fajnie jakby zrobili jakiś kącik dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obawiam się, że nie będzie cienie, tylko pustynia... Tak jak skwer z fontanną między 3-go Maja a Wyszyńskiego. Kiedyś to miło było tam usiąść, popatrzeć na ładną zieleń. Teraz nawet nie chce mi się tamtędy przechodzić w drodze na dworzec. Taka pustynia...

   Usuń
  2. Z przykrością stwierdzam ze najprawdopodobniej tak właśnie będzie-ba na pewno.
   Odnośnie skweru w centrum byto zielono przyjemnie teraz jak dla mnie za bardzo betonowo i słonecznie

   Usuń
  3. Na skwerze na Reymonta nie wycięto ANI JEDNEGO DRZEWA!!! Nie pisz głupot internetowy trollu!!!

   Usuń
  4. Wytną - już to napisali.

   Usuń
  5. Czytaj ze zrozumieniem -wytną dwa -zasadzą pięć tylko że te drzewa dadzą cien dopiero za kilka lat.

   Usuń
  6. Właśnie, czytaj ze zrozumieniem: "zostanie zasadzone pięć DRZEW: brzoza, lilak, dwa jałowce i klon".
   O ile na brzozę i klon można by jeszcze liczyć jeśli chodzi o cień, to od kiedy jałowiec to DRZEWO? Albo lilak (czyli po prostu krzew bzu).
   Czyli: wytną porządne wielkie drzewa dające cień a posadzą pięć karzełków które i tak prawdopodobnie nie zdążą podrosnąć. Ile cienia daje ozdobna brzoza, można się przekonać koło fontanny po drugiej stronie ulicy: jeśli się jest chudym trzylatkiem, to może się w tym cieniu można zmieścić...

   Usuń
 10. W gratisie do skweru posadzą bezcennego argentyńskiego kaktusa, zbudują fontanne i jakąś szafe z wc.

  OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/