piątek, 27 lipca 2018

Pojawiła się koparka na placu budowy galerii handlowej w Zawierciu

Czy ruszyły pierwsze prace przy budowie galerii handlowej w Zawierciu? Dziś, 27 lipca na terenie przy ul. Wojska Polskiego zaczęło się coś dziać.

Już podczas konferencji zorganizowanej w Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu w marcu 2018, przedstawiciele firmy deklarowali, że budowa rozpocznie się na przełomie czerwca i lipca. Prace ruszyły dopiero teraz. Co dzieje się na miejscu?

Teren jest obecnie grodzony. Na miejscu pracuje również koparka. Zapytałem przedstawicieli inwestora, firmy Master Management Group o to, na jakim etapie jest obecnie proces inwestycyjny.


- Obecnie ruszyły prace związane z przygotowaniem gruntu pod inwestycję. Dotyczą one uporządkowania i niwelacji terenu i kompleksowego lub częściowego uzbrojenia - przekazała w krótkim komunikacie Karolina Żelazek, menedżer komunikacji i marketingu.

O tym, co dalej ma zamiar robić inwestor, ma poinformować media w ciągu najbliższych kilku dni.

Centrum "Brama Jury" ma mieć około 14,5 tys. mkw. powierzchni handlowej. Dla porównania Centrum Pogoria w Dąbrowie Górniczej ma 36,7 tys. mkw. W nowej zawierciańskiej galerii ma znaleźć się 45 sklepów znanych marek modowych, sportowych i obuwniczych. Ofertę uzupełni supermarket, lokale ze sprzętem elektronicznym i akcesoriami do domu oraz liczne punkty usługowe. Do części z nich będzie wejście z zewnątrz, a do tej części wewnątrz zostanie wytyczony pasaż handlowy. Ma powstać również kino marki Planet Cinema z czterema salami.

Inspiracją architektoniczną dla bryły był krajobraz Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Wejście do obiektu ma przypominać jurajską grotę. Parking został zlokalizowany przed obiektem i zostało zapewniony tam 460 miejsc. Autorem koncepcji architektonicznej projektu MMG w Zawierciu jest pracownia LW+Architekci z Warszawy. 

Zobaczcie zdjęcia z dzisiaj.

14 komentarzy:

 1. Jedna koparka budowy nie czyni.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przed poprzednimi wyborami też pojawiły się maszyny :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale teraz jest jeszcze profesjonalne ogrodzenie.

   Usuń
 3. Jedna (pierwsza) koparka budowy nie czyni.. :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale się dzieje ! To wiadomość dnia , radujmy się zawiercianie

  OdpowiedzUsuń
 5. Wow, redaktor wpadł w zachwyt widząc jedną koparkę i płot. Ciekawe, co będzie jak płot i koparka znikną?

  OdpowiedzUsuń
 6. za macha tez jeździli ..co jeszcze te nieudaczniki wymyślą i jakie szczęście nas przed wyborami spotka . od wyborów do wyborów żadnej wizji miasta , jego przyszłości i rozwoju

  OdpowiedzUsuń
 7. O Zawierciu coraz głośniej w mediach ogólnopolskich widzę. Szkodatylko ,że w tym kontekscie. Czas uciekać.

  https://wpolityce.pl/polityka/402538-gdy-lokalne-patologie-psuja-panstwo-od-srodka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cale Zawiercie tuzow....czas na zmiany wybory ida mieszkancy na wybory

   Usuń
 8. Nie rozumiem o czym ta dyskusja. TO NIE MIASTO i NIE PREZYDENT budują galerię! Czy ktoś znajdzie w obietnicach wyborczych z zeszłej kadencji obietnicę budowy galerii????? Lobbować za budową galerii, czy chcieć by powstała galeria, a mieć moc sprawczo - wykonawczą to kompletnie różne rzeczy. Kiedy to do was wreszcie dotrze i przestaniecie pieprzyć bzdury?

  OdpowiedzUsuń
 9. W obietnicach z zeszłych wyborów pewnie galerii nie było, ale w tegorocznych na pewno się znajdzie. wszyscy pamiętamy jak rozegrano to poprzednio - wystarczyły dwie chorągiewki i dwóch panów wyrywających krzaki na terenie pod galerię... Najwyraźniej obecny prezydent postanowił wykorzystać doświadczenia poprzednika. A że nic nie ma w tej sprawie do gadania - to inna rzecz...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzekłeś prawie jak wieszcz Wernyhora. Wiesz co będzie zanim się to odbyło. Może powinieneś otworzyć działalność jako wróż? Daremny człeczyno. Dzięki takim ludziom jak ty KAŻDA kampania wyborcza sięga dna, a nawet niżej!

   Usuń
 10. A w galerii kolejny Społem

  OdpowiedzUsuń
 11. to sa jakieś jaja

  OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/