piątek, 13 lipca 2018

Otwarto plac zabaw w parku w Zawierciu

Ukończono inwestycję, o której mówiło się od dawna. Nareszcie otwarty został plac zabaw w parku miejskim im. A. Mickiewicza. 

Ten remont był długo wyczekiwany przez mieszkańców. Zwracali oni uwagę na to, że stary plac zabaw był uszkodzony i wysłużony. Niektóre urządzenia zdemontowano już w 2016 roku, ponieważ ich stan nie pozwalał na użytkowanie. Inwestycja miała ruszyć już w 2017 roku, ale podjęto decyzję, że zostanie przełożona na 2018 rok.


W maju w parku miejskim pojawili się pierwsi robotnicy. Przetarg wygrała firma Bud-Rem z Zawiercia oferując kwotę 956 tys. złotych brutto. Prace już zakończono, a dzisiaj plac zabaw oddano dyspozycji mieszkańców.

W projekcie ujęto 22 urządzeń zabawowych. Pojawiły się m.in drabinki, mostki linowe, rura strażacka, zjeżdżalnie, huśtawki, karuzele i piaskownica. Plac został podzielony na kilka stref - strefy do zabaw dla dzieci, do ćwiczeń na siłowni, a także strefę z grillem i stołem do ping ponga. Wyremontowana została też wiata. Na placu zabaw została wyłożona kolorowa, bezpieczna nawierzchnia, a także wyremontowane zostały chodniki. Powstały ławki, stojaki rowerowe i kosze na śmieci, a całość została ogrodzona. Ciekawym elementem jest labirynt z żywopłotu, wewnątrz którego umiejscowiono jedno z urządzeń - piramidę wspinaczkową.   

Zobaczcie zdjęcia.

13 komentarzy:

 1. Wreszcie !!!! Ale trzeba przyznać, że fajnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. No i co internetowi krzykacze? Jest plac? Jest. Tyle w temacie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie, jestem w szoku, jestem wzruszony. Cud. Jest plac. Inwestycja idzie za inwestycją. Coś pięknego. Prezydent Witold Grim to najlepszy prezydent jakiego miało Zawiercie. DZIĘKUJEMY!!!

   Usuń
 3. A kiedy uroczyste otwarcie bo chciałybyśmy sie załapać.
  To my Beata Ch. i Barbara K.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Same sobie zorganizujcie, tylko nie zapomnijcie o TVP

   Usuń
 4. Dno , po co te śmieci jakie są siłownie ??? zamiast tego mogli dodać kilka zjeżdzalini linowych lub inne atrakcje popatrzcie na sosnowiec , czy katowice , dąbrowa .... , gdzie wieksze tablice o zakazie wchodzenie z psami

  Mało zieniono nawet brakuje mat ochronnych dla dzieci powinny być na całym pacu zabaw

  OdpowiedzUsuń
 5. fajnie i dlatego brakło na FARBĘ DO POMALOWANIA PASÓW I PRZEJŚĆ W MIEŚCIE no cóż ze giną ludzie i policja potrąca dzieci ,w końcu mają plac zabaw

  OdpowiedzUsuń
 6. Kuriozum na miarę Zawiercia, czyli... GRILL na placu zabaw dla dzieci. Co za pokrętny umysł chce łączyć grillowanie (zapewne nie na sucho) z miejscem gdzie ma być bezpiecznie dla dzieci???

  OdpowiedzUsuń
 7. I okazuje się, że plac zabaw zaliczył już pierwszy poważny wypadek: od rzu w sobotę 15 lipca... Dziecko odwieziono do szpitala.

  OdpowiedzUsuń
 8. Naprawdę grill w parku ? Na placu zabaw ? Znów kogoś porąbało !

  OdpowiedzUsuń
 9. Na tym placu doszło do wypadku, o czym redaktor nie raczył napisać. Cóż się dziwić, skoro redaktor tak skarżył się na zamknięcie Kmicica i sklepu Minus, że jak otworzyli nowe sklepy to nie raczył o tym napisać.

  OdpowiedzUsuń
 10. Wypadek na placu zabaw na którym huśtawka się sama porusza jak w Rudnikach w bezwietrzną noc to fakt wielka inwestycja na koniec kadencji i same supermarkety które szpecą tylko miasto sypialnie upadłego przemysłu http://zawiercie.naszemiasto.pl/artykul/wypadek-w-parku-miejskim-w-zawierciu-ranny-12-latek,4726801,art,t,id,tm.html - pisał już o tym Pan Gabriel Dors...

  OdpowiedzUsuń
 11. Szkoda że pod stołem do ping ponga nie ma wyłożonej kostki brukowej

  OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/