czwartek, 26 lipca 2018

85. urodziny Bogdana Dworaka w Novum

Dziś, 26 lipca w zawierciańskim Klubie Novum odbył się kolejny Czwartek Literacki. Tym razem jednak okoliczności były wyjątkowe, bo Bogdan Dworak obchodził swoje 85. urodziny.

Bogdan Dworak urodził się w Zawierciu 23 lipca 1933. Jest znanym poetą, publicystą i krytykiem literackim. To autor wielu popularnych książek, m.in "Mieszkam za darmo w każdym z Was" a także szeregu tomików i felietonów. Debiutował pierwszym drukiem poezji w 1961 roku. Jest założycielem oraz opiekunem grupy literackiej "Szalej" w Zawierciu. To animator życia literackiego w Zagłębiu.

Podczas dzisiejszego wydarzenia do Novum przybyło wielu przyjaciół Bogdana Dworaka. Tym razem Czwartek Literacki odbył się pod hasłem ''Wynik "Obliczonego z metafor" = "Obrzęk"''. Gościem specjalnym był Maciej Szczawiński z Polskiego Radia, a utwory recytowała Ewa Trzewicarz. W części muzycznej, goście wysłuchali programu "Nieobecni?". Wystąpili: Piotr Goljat, Sebastian Ruciński i Piotr Górka. Jak to na urodzinach bywa, nie zabrakło życzeń, kwiatów, prezentów i miłych słów.

Zobaczcie zdjęcia. 

1 komentarz:

  1. Jakieś bardzo smutne te urodziny i tak przy pustym stole ? Wszystkiego najlepszego Panie Bogdanie !

    OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/