sobota, 16 czerwca 2018

Tłumy mieszkańców na fontannie - Roztańczone Zawiercie za nami!

Za nami nowa impreza, której organizatorem była Młodzieżowa Rada Miasta Zawiercia! Wczoraj, 15 czerwca, przy fontannie na placu św. Jana Pawła II odbyło się Roztańczone Zawiercie.





Głównym punktem były wspólne animacje taneczne. Zawiercianie bawili się i tańczyli m.in. belgijkę, tańce lednickie, zumbę i kongę. Przed publicznością wystąpili także tancerze ze Studia Tańca Ole! Ola!, Klubu Miłośników Tańców Swingowych Let's Rock, Zespołu Pieśni i Tańca Zawiercie oraz z Dziecięcego Zespołu "Małe Zawiercie". Imprezie towarzyszyła moc atrakcji dla dzieci - m.in malowanie twarzy, malowanie kredą, balony, zajęcia plastyczne z pracownią TuArt, stoiska i inne atrakcje. Był też pokaz Iluzjonisty Pawła Kwietnia, a jedną z ciekawszych atrakcji była też kawiarnia pod chmurką - Strefa Pukawki. Niespodzianką były konkursy taneczne dla dzieci, a także wspólna zabawa z Klubem Kibica Aluron Virtu Warty Zawiercie, który zatańczył słynnego "walczyka"!

Dzięki tej imprezie mogliśmy także zebrać pieniądze na rehabilitację dla Gabrysi Szczepary z Zawiercia. Pieniądze są liczone i już niedługo podamy dokładną kwotę. 

Mieszkańcy dopisali i pogoda też. Roztańczyliśmy nasze miasto! Dziękujemy za przybycie i za wspólny taniec. Ta impreza pokazuje, że w Zawierciu potrzeba takich wydarzeń i że jest luka, którą trzeba wypełnić. Cieszę się, że mieszkańcy tłumnie przybyli na fontannę, wspólnie się bawili i integrowali jednocześnie pomagając Gabrysi. To jednak dopiero początek. W tym miejscu chciałbym zaprosić na kolejny projekt. Właśnie pracuję nad szczegółami i jeśli wszystko pójdzie dobrze, to od lipca rozpoczniemy Plenerowe Wieczory Młodych Talentów z udziałem młodych zawierciańskich artystów. Będzie to w pewnym sensie kontynuacja Wieczorów Młodych Talentów, które odbywały się wcześniej w Galerii Muzealnej Leszka Dutki, ale teraz w nowej odsłonie. Wyczekujcie informacji!

Jakub Kosoń




Zobaczcie zdjęcia autorstwa Łukasza Kurpiasa!
























2 komentarze:

  1. tłumy gdzie ???? może raptem z 70 lub max 80 osób , jak widać po zdjeciach

    OdpowiedzUsuń
  2. na MACHA tak krytykowanej fontannie ? można ?

    OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/