poniedziałek, 4 czerwca 2018

Projekt ze "Staszica" również na Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych

Zainicjowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, wyszukany przez uczniów klasy drugiej, projekt "Szkoła Demokracji" zmienił wiele w życiu Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Zawierciu. 

Projekt realizowali uczniowie: Kaja, Mateusz, Kacper i Sylwek, a koordynowała go Sylwia Kadłubek. Zgodnie z założeniami młodzież skoncentrowała się na kreowaniu, wdrażaniu i realizowaniu innowacyjnych pomysłów. To uczniowie byli pomysłodawcami "godziny dyrektorskiej" dla uczniów, podczas której każdy może przyjść na spotkanie dyrektor szkoły w celu omówienia nurtujących młodzież problemów, zmian w regulaminie Samorządu Uczniowskiego dotyczących wyborów, jak i przeprowadzeniu wyborów do samorządu zgodnie z nowymi zasadami.

- W grudniu w naszej szkole mieliśmy "inwazję Mikołajów", całkowicie samodzielnie zorganizowany event szkolny, a w marcu aktywnie współdziałaliśmy przy organizowaniu Dni Otwartych Szkoły - wymienia Kaja Nowicka z Zespołu Szkół im. S. Staszica w Zawierciu.

Dzięki tym działaniom i innym działaniom, grupa zakwalifikowała się do Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych, która odbędzie się 12 czerwca na Zamku Królewskim w Warszawie. To wydarzenie jest przede wszystkim okazją do wymiany doświadczeń związanych z projektem "Szkoła Demokracji", zaczerpnięcia nowych pomysłów od innych zespołów młodzieżowych, a także do wzięcia udziału w ciekawych warsztatach, rozwijających kreatywność oraz technikę planowania i realizacji własnych pomysłów.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/