poniedziałek, 4 czerwca 2018

Awans Źródła Kromołów, Viret spada, Warta się utrzymuje

Dobiegają końca rozgrywki zawierciańskich drużyn sportowych. Wiemy już, jaki jest ich rezultat. 
Pewne jest, że drużyna z najstarszej dzielnicy Zawiercia - Źródło Kromołów awansuje z Patrick A Klasy do ligi okręgowej. Zespół z Kromołowa okazał się być bezapelacyjnie najlepszy i sezon kończy na pierwszym miejscu z ogromną przewagą nad drugą w tabeli AKS Niwką Sosnowiec. Podczas ostatniego meczu rozegranego na własnym boisku 2 czerwca z drużyną MKS Ujejsce, kiedy to kromołowianie wygrali 5:1, wręczono nagrodę i puchary dla piłkarzy. Urząd Miasta w Zawierciu przekazał nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych dla klubu. Źródło rozegra jeszcze ostatni mecz na wyjeździe w najbliższy weekend.Dobra wiadomość płynie również z zawierciańskiego stadionu miejskiego przy ul. Leśnej. Ostatnie zwycięstwo 4:0 nad MKS Myszków, zapewniło drużynie utrzymanie w IV lidze śląskiej na sezon 2018/19. Warta Zawiercie kończy sezon w połowie tabeli.

Viret Zawiercie po słabym sezonie spada z I ligi mężczyzn i od nowego sezonu będzie rozgrywał swoje mecze w II lidze. Zespół z Zawiercia wygrał zaledwie 3 razy w tym sezonie. To nie był udany czas dla zawierciańskich szczypiornistów również z powodu wielu kontuzji. Dlatego też klub nie był w stanie skompletować składu na ostatni mecz sezonu. W związku z tym Zarząd Klubu Viret CMC Zawiercie podjął decyzję o nieprzystąpieniu do ostatniego meczu. Zarząd zdecydował też, że nie przedłuży wygasającej umowy z trenerem Krzysztofem Adamuszkiem. Jednym z niewielu pozytywów tego sezonu na pewno fakt, że Łukasz Szymański został wiceliderem klasyfikacji strzelców ze zdobytymi 184 bramkami.


Jak wszyscy dobrze wiemy, Aluron Virtu Warta Zawiercie utrzymał się w Plus Lidze. W maju dowiedzieliśmy się, że nowym trenerem drużyny - zamiast Emanuele Zaniniego - zostanie Australijczyk Mark Lebedew. Do zespołu dołączyli także nowi siatkarze - Michał Masny, Mateusz Malinowski, Arash Dosanjh i Alek Achrem. Sukcesywnie będziemy poznawać kolejnych zawodników. 


Tak oto wygląda podsumowanie sportowych zmagań zawierciańskich drużyn. Pewne jest jedno - kibice z Zawiercia od przyszłego sezonu będą mogli obserwować nie mniejszą niż dotychczas ilość sportowych emocji.

3 komentarze:

  1. I kogo to , nic nie warty news

    OdpowiedzUsuń
  2. Kiedyś na forum powiedziałem że jednego mogę być pewny Awansu ŹRÓDŁA do okręgówki i spełniło się.Wiwat

    OdpowiedzUsuń
  3. Zapominacie o zwycięzcach II-ligi tenisa stołowego

    OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/