poniedziałek, 21 maja 2018

Ryszard Mach skazany na 4 lata więzienia

Rozstrzygnęły się losy byłego prezydenta Zawiercia. Dziś, 21 maja, podczas rozprawy w Sądzie Rejonowym w Myszkowie wydano wyrok w sprawie Ryszarda Macha.Według prokuratury, jako prezydent i starosta zawierciański, Ryszard Mach przyjął ok. 170 tys. zł łapówek. Sąd wymierzył mu także 20 tys. zł grzywny, orzekł przepadek korzyści z przestępstwa i zakazał mu pełnienia funkcji i stanowisk w organach samorządu terytorialnego przez 5 lat. Zdaniem prokuratury i sądu, Ryszard Mach przyjmował łapówki w zamian za przychylność i pozytywne decyzje dla przedsiębiorców, którzy realizowali prace na rzecz samorządu oraz dla prywatnych osób. Według wymiaru sprawiedliwości były prezydent Zawiercia z tych korzyści majątkowych uczynił sobie stałe źródło dochodu. Od jednego z zarzucanych mu przestępstw został uniewinniony - chodzi o przyjęcie obietnicy łapówki.


Skazano także Marka K., byłego wiceprezydenta Zawiercia na 9 miesięcy więzienia w zawieszeniu. Bartłomiej K. został skazany na rok i dwa miesiące więzienia oraz grzywnę.

Wyrok jest nieprawomocny. Prokuratura domagała się dla byłego prezydenta 6 lat więzienia i znacznie wyższej grzywny. Dla pozostałych oskarżonych prokurator chciał pozbawienia wolności w zawieszeniu i także kar finansowych.Tą sprawę skomentował już Ryszard Mach dla Portalu OtoZawiercie.pl.

- Nie podzielam stanowiska sądu. Jestem niewinny, dlatego będę się odwoływał od tego wyroku i szukał sprawiedliwości przed sądem odwoławczym - mówi były prezydent Zawiercia.


22 komentarze:

 1. Połowy nawet ci nie udowodnili co zebrałeś a szkoda dostałbyś z 10 i to by było sprawiedliwe pamiętam jak dziś za mieszkanie zawołałeś 10 tyś odemnie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. SWtac cie na to brudasie jak sie na czarno robi i siorbie od mopsu

   Usuń
  2. Brawo. Ludzie zacznijcie pisać tak jak kolega o łapòwce. Takich przypadkow było setki. Caĺa strefa ekonomiczna to przekręt. Kto wykupił te lola za nim ona powstała. Ja wiem że ludzie powiązani z Ryśkiem

   Usuń
 2. Niech sie odwołuje i tak nic juz go nie uratuje miasto sie zmienia nie potrzeba nam jak się okazuje według sądu łapokowicza

  OdpowiedzUsuń
 3. 20 000 to mało powinien oddać z nawiązko tyle ile wziął łapówki wtedy by było sprawiedliwie i uczciwie

  OdpowiedzUsuń
 4. I gdzie są teraz wszyscy WIELCY obrońcy pana M. ? No gdzie są pytam? Wielki prezydent od budowy chodnikow... Bardzo dobrze ze zostal skazany i nie mowcie nam wielcy jego obroncy ze to byl porządny prezydent bo jak widać nim nie był

  OdpowiedzUsuń
 5. nienawiść sieje żniwa ..pozabijajmy się . rzuć kamieniem jak żeś taki święty

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No widzisz, nie każdy bierze łapówki jak pan M. Poza tym: od kiedy to żniwa się sieje? Czyżby pisał to jakiś kompan od kieliszka pana M. z przepitym już kompletnie mózgiem?

   Usuń
 6. Żal mi Rysia.Tam jest 100-tu procentowa abstynencja.Jak sobie ta
  pijaczyna zawierciańska w takich warunkach poradzi?

  OdpowiedzUsuń
 7. Wredna zagrywka polityczna.
  Za mało brudów udowodniono PO ?
  Jak sąd daję wiarę osobie właścicielowi firmy budowlanej, która ma długi i groszem nie śmierdzi, że niby miał dać tak wysoką lapòwkę panu b.prezydentowi 😂😂😂

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I oto prawdziwa twarz fanów byłego prezydenta: nie masz kasy - nie jesteś godny być świadkiem w sądzie! Inni za kradzież powinni być karani, ale NASI nie!!! Bo to tylko zagrywka polityczna!
   Idioci...

   Usuń
 8. Nie sądż a nie będziesz sądzony.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Nie sądź a nie będziesz sądzony" - super, gadka godna złodzieja: nie wydawaj innych, bo jak ciebie przyłapią na kradzieży, to też się nie wywiniesz... Oto prawdziwa katolicka moralność - tuszować czyjeś sku..syństwo dla własnych korzyści!

   Usuń
 9. Ryszard się podniesie wstanie z popiołów i wróci w chwale a królestwu jego nie będzie końca.

  OdpowiedzUsuń
 10. Fenomen Ryszarda polega na tym że gdyby wystartował w wyborach prezydenckich - wygrałby w pierwszej turze z 80% poparciem . Dla tego wszyscy się go boja i musieli odsunąć go od "wladzy". Trzymam kciuki .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fenomen Ryszarda wynika z głupoty jego wyborców.

   Usuń
  2. Z takiej chyba jak twoja glosując na wf-istów ....
   Nawet nie wiesz a miasto po ciuchu zrobiło ulice jedno kierunkową koło szkoły 3 ( Pomorska ) be konsultacji mieszkańców a na układzikach aby ludzie z karta master sport łazili na kiepskawy basen , to samo na dzielnicy warty , można potrącić roweżystę bo jakieś tłumany zrobiły Ścieszke rowerową bez oznaczeń koło bloków na Paderewskiego kto ma pierwszeństwo a rowera nie widać za żywopłotów . Zawiercie to Misto Absurdów i znajomości , Wszystko robione po cichu bez konsultacji mieszkańców .

   Usuń
 11. Ryszard wie najlepiej,czy jest o co walczyć.Z drugiej strony głosowałem zawsze za NAW ale teraz się to zmieni,głosuje chyba na pierwszą kobietę prezydent Zawiercia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ta Pani coś zrobiła dla Zawiercia? Obwodnica: Niby w partii rządzącej a jeszcze łopaty nie wbito. To taki cynizm władzy. Coś w stylu będzie nasz Prezydent to damy kasę.

   Usuń
 12. Pora zmończyć odwieczne rządy Komitetu Nauczucielskiego w naszym mieście. Ostatnio na czoło wysunęła się frakcja wuefistów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A najbardziej by się przydała frakcja polonistów!

   Usuń
 13. Jakie to ma znaczenie. Najwięksi mafiosi rządzili nawet zza krat i mieli luksusowe cele. W Zawierciu to jest tak, że na kogo się nie głosuje to wygrywa Mach czyli kappo di tutti kapi wuefistów.Głosujesz na PO rządzi Mach, głosujesz na SLD też Mach. No i NAW oczywiście Mach.

  OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/