niedziela, 13 maja 2018

Nowy sprzęt w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym

Nowy sprzęt z unijnego dofinansowania zawitał na zawierciański SOR. To kolejnej wysokiej klasy sprzęt, który ostatnio trafia do Szpitala Powiatowego w Zawierciu.

Nowy sprzęt, który trafił do zawierciańskiej lecznicy to zautomatyzowany system do kompresji klatki piersiowej, monitor/defibrylator przeznaczony do zaawansowanych zabiegów resuscytacyjnych (ALS) oraz mobilny system do badań ekg. Zakup sprzętu był możliwy dzięki realizacji projektu pn. "Poprawa jakości świadczeń zdrowotnych poprzez doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Powiatowego w Zawierciu" w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Jak czytamy w projekcie, liczba leczonych w podmiotach leczniczych objętych wsparciem ma wzrosnąć o 2500 osoby na rok. 

Sprzęt jest wysokiej klasy, a na szczególną uwagę zasługuje zautomatyzowany system do kompresji klatki piersiowej, który wykonuje co najmniej 100 ucisków na minutę o głębokości 5 cm. To tylko część zakupów zrealizowana w ramach projektu, którego całkowita wartość wynosi 799 700,00 zł - przy dofinansowaniu w wysokości 646 595,00 zł.


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/