sobota, 19 maja 2018

Najbardziej niedoceniany zawód świata? W Zawierciu znajdziesz w nim pracę! art. spons.

Każdy umie kupować, ale nie każdy umie sprzedawać, chociaż czasami możemy mieć wątpliwości co do tego pierwszego. Czy warto zdecydować się na zawód sprzedawcy szukając pracy w Zawierciu? Tak, ponieważ w regionie występuje duże zapotrzebowanie na specjalistów tego fachu. Zobacz, co potrzebujesz wiedzieć, żeby mieć satysfakcję z wykonywanej pracy i podjąć właściwą decyzję! Poznaj 5 cech dobrego sprzedawcy.


Predyspozycje do pracy w sprzedaży: bądź pasjonatem!

Sprzedaż to pasja. Na początku możesz nie znać wszystkich technik, mieć niewiele doświadczenia, ale jeśli masz pasję to będzie ona widoczna w kontakcie z klientem. Zaangażowanie wpłynie na Twoją kreatywność i być może już na początku uda Ci się poprawić wyniki. Każdego fachu uczysz się zdecydowanie szybciej, kiedy podchodzisz do niego z zainteresowaniem. Dobrego sprzedawcę cechuje komunikatywność, kreatywność, poczucie humoru, otwartość, pewność siebie i zdecydowanie.

Empatia: sposób na zwiększenie sprzedaży

Dobry sprzedawca powinien umieć wczuć się w potrzeby swoich klientów, dowiedzieć się czego poszukują, jakie mają obiekcje i czego chcieliby uniknąć. Zdolność postawienia się na miejscu kupującego i znalezienia dla niego odpowiedniego produktu, pamiętając przy tym o interesie firmy, jest prawdziwą sztuką sprzedaży. Osoba, która posiada taką umiejętność, z pewnością odniesie sukces, zrealizuje założenia sprzedażowe, a co najważniejsze, bez problemu znajdzie pracę w Zawierciu.

Prezencja: sprzedajesz tak, jak wyglądasz

Bez względu na to, czy przywiązujesz wagę do swojego ubioru i wyglądu na co dzień, pamiętaj że w pracy sprzedawcy obowiązują Cię inne zasady. Klienci kupują oczami nie tylko produkt, ale też Ciebie. Ludzie bardziej ufają osobom, które wyglądają schludnie i dobrze się prezentują.

Przygotowanie: znaj produkt lepiej od daty swojego urodzenia

Sprzedawca obudzony w środku nocy powinien bez problemu wymienić wszystkie zalety produktu i powody, dla których warto go mieć. Musi umieć mówić z przekonaniem o tym, co oferuje. Zdarza się, że ludzie kupują dany produkt pod wrażeniem fantastycznej prezentacji handlowca, czyli tak naprawdę kupują Twój sposób narracji.

Opanowanie godne szachisty? Skuteczny sprzedawca to taktyk

Czujesz, że zrobiłeś wszystko, co mogłeś, a klient nie kupił? Od pół godziny stoi i zastanawia się nad wyborem? Udało Ci się odpowiedzieć na każdą obiekcję, a mimo to ciągle jest nieprzekonany? Dla prawdziwego sprzedawcy, takie sytuacje nie powinny być zaskoczeniem i nie mogą powodować zniechęcenia. Bywa, że kupujący doceni cierpliwość, opanowanie i zaangażowanie sprzedawcy, i wróci po zakup, mając w pamięci wysoką jakość obsługi.


artykuł sponsorowany 

1 komentarz:

  1. Heh w Zawierciu znajdziesz prace...chyba za 1500 zl w aluronie.W Zawierciu to mozna by sprzedawac np. Pieluchy dla starych dziadkow bo mlodzi to dawno wyjechali z tego zdechlego miasta...

    OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/