niedziela, 27 maja 2018

Minister Infrastruktury przyjechał do Zawiercia

Dzisiaj, 27 maja, w sali 305 Miejskiego Ośrodka Kultury "Centrum" zorganizowano spotkanie z Ministrem Infrastruktury - Andrzejem Adamczykiem.Hasłem spotkania było "Polska jest jedna". Minister opowiadał o bieżących sprawach, którymi zajmuje się rząd Prawa i Sprawiedliwości. Wspominał także o poprzednich rządach Platformy Obywatelskiej. Andrzej Adamczyk podczas spotkania odpowiadał również na pytania z sali. Mieszkańcy dopytywali o sprawę budowy kopalni cynku i ołowiu w Zawierciu, rewitalizacji linii kolejowej Tarnowskie Góry-Zawiercie, o temat budowy nadal nie dokończonej należącej do miasta drogi do SAG i od lat obiecywanej budowy obwodnicy Zawiercia i Poręby. Minister zapowiedział, że w tym roku zostanie ogłoszony przetarg, a w przyszłym podpisana umowa i przygotowany projekt na budowę obwodnicy. Według zapowiedzi ministra, budowa ma zakończyć się w 2021 roku. Jeśli chodzi o rewitalizację linii kolejowej, to ma zostać przygotowany projekt dla tej inwestycji. 

Sala 305 wypełniła się po brzegi - zabrakło wolnych miejsc. Wzięli w nim udział m.in radni miejscy i powiatowi oraz lokalni samorządowcy. Podczas spotkania zaprezentowano także kandydatów PiS w powiecie zawierciańskim w wyborach samorządowych w 2018 roku. W Zawierciu o fotel prezydenta miasta powalczy Beata Chawuła.

Zobaczcie zdjęcia.
2 komentarze:

  1. WYBORCO Nikt Ci tyle nie da co ci polityk PISu obieca przed wyborami.

    OdpowiedzUsuń
  2. Czy można się dowiedzieć ile miejsc liczy sala 305? Dziękuję

    OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/