niedziela, 22 kwietnia 2018

Na placu zabaw na Zuzance położono maty przerostowe

Nowy plac zabaw na osiedlu Zuzanka w Zawierciu jest w pełni gotowy do użytku. Położono na nim gumowe maty przerostowe, których wcześniej zabrakło. 
Cała inwestycja realizowana była od października 2017. ramach przedsięwzięcia powstały alejki, plac zabaw, siłownia pod chmurką, ustawiono ławki i kosze na śmieci. Zamontowano również oświetlenie. Wykonawcami inwestycji byli: firma Bud-Rem z Zawiercia i przedsiębiorstwo Free Kids z Trzęsowic. 

Na ten temat zrobiło się głośno, gdy w marcu rzecznik prasowy Urzędu Miasta informował, że zakończono realizację tej inwestycji, chociaż wcale nie nadawała się ona do użytku. 

- Inwestycja została zakończona. Koszt inwestycji to 476.990,98 złotych - poinformował Portal OtoZawiercie.pl w dniu 22 marca Marcin Wojciechowski, rzecznik UM. 
Artykuł wywołał sporo kontrowersji, ponieważ na placu zabaw po zakończeniu inwestycji, nie było odpowiedniego podłoża. Ziemia była nierówna i cały plac zabaw, pomimo oficjalnego zakończenia inwestycji i odbioru robót, był niedokończony.

3 kwietnia weszło w życie nowe zarządzenie Prezydenta Miasta Zawiercie ws. zmian w budżecie miasta. Dzięki temu zarządzeniu, przesunięto dodatkową kwotę 9 tysięcy złotych na cel "zagospodarowanie terenów zielonych na osiedlu Zuzanka". Tydzień później, na placu zabaw pojawiły się maty przerostowe, a cały teren został uporządkowany. 

Teraz plac zabaw cieszy się sporym zainteresowaniem. Obiekt jest już w pełni gotowy do użytku.

Zobaczcie zdjęcia. 
6 komentarzy:

 1. Były skargi a miasto aby nie wyjsc na jelenia zalozyło mate z własnej kieszeniu , lał ale wielka inwestycja .. Najpier ludzią obiecuja a potem mamy efekty

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj tam oj tam , błądzić ludzka rzecz !!!! 1 czerwiec Dzień Dziecka ,a placu zabaw w parku jak nie ma tak nie ma

  OdpowiedzUsuń
 3. Ma sie kasę to sie wydaje ..tak sie robi inwestycje ?? wstyd !!!!! maty przerostowe czy zby duze ambicje do władzy przerostowe ??

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie ma placu w parku ale rekompensata bedzie tour de polonia. Taka atrakcja jednorazowa wystarczy za rok zabawy w parku ;)))

  OdpowiedzUsuń
 5. BUD-REM to nie firma to znajome dziady ,,

  OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/