poniedziałek, 16 kwietnia 2018

Aluron Virtu zakończył sezon zasadniczy

Wczoraj, 15 kwietnia, drużyna Aluron Virtu Warta Zawiercie podjęła zespół BBTS Bielsko Biała.

Zawiercianie jak zwykle zapewnili kibicom sporo emocji. Zagrali dobry mecz, jednak nie można było odebrać wysokiego poziomu gry drużynie z Bielska, która dzielnie stawiała opór gospodarzom. Dało się to odczuć w pierwszym secie, który zakończył się wynikiem 32:30 dla zawiercian. Jeszcze bardziej gorąco zrobiło się w drugiej części gdy, gdy przeciwnicy wyrównali i pokonali Aluron Virtu 25:16. Zawiercianie nie dali się jednak ograć i sprawnie wygrali kolejno dwa sety tym samym wynikiem, 25:21. BBTS walczył w Zawierciu o swoje "być albo nie być" w Plus Lidze. Aluron Virtu pokrzyżował im plany i zwyciężył 3:1. Wiemy już, że oprócz zespołu z Bielska, do pierwszej ligi spadnie jeszcze Dafi Społem Kielce.

Teraz Aluron Virtu Warta walczyć będzie o dziewiątą lokatę z Cerradem Czarnymi Radom. Pierwsze spotkanie rozegrane zostanie w środę 18 kwietnia o godzinie 18:00 w Zawierciu. Rewanż będzie w sobotę w Radomiu.