środa, 7 marca 2018

Zawiercianie wygrywają 3:0

Bardzo dobry mecz w wykonaniu Aluronu Virtu Warty. Zawiercianie pokonali Łuczniczkę Bydgoszcz 3:0.

Pierwszy set zaczął się dobrze, bez większych problemów gospodarze wygrali 25:22. Jeszcze lepiej było w drugim secie, kiedy Aluron Virtu Warta Zawiercie pokonał rywali 25:20. Sporo emocji było w trzeciej części gry. Drużyna z Bydgoszczy zaczęła mocniej atakować i grać "punkt za punkt". Ostatecznie jednak zawiercianie okazali się lepsi i przypieczętowali swoje zwycięstwo, wygrywając w ostatnim secie 25:23. MVP meczu został Grzegorz Pająk.

To bardzo ważne zwycięstwo zważając na obecną sytuację w tabeli Plus Ligi. Po ostatniej serii porażek zawierciańskiej drużyny, te trzy punkty są bardzo cenne. Dzięki temu, Aluron Virtu na chwilę opuścił strefę barażową i plasuje się na dwunastym miejscu w tabeli. Niezwykle istotne będą kolejne mecze. Najbliższe spotkanie już 12 marca w Warszawie. Aluron Virtu zmierzy się z zespołem Onico. Mecz będzie transmitowany w telewizji.