czwartek, 8 marca 2018

Według zapowiedzi, budowa galerii handlowej ma ruszyć w czerwcu

Dziś, 8 marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu w sali 203 zorganizowano konferencję prasową firmy Master Management Group. 
Przedstawiciele firmy zaprezentowali swoje portfolio, dotychczasową działalność oraz najbliższe plany. Jednym z nich jest budowa nowej galerii handlowej "Brama Jury" przy ul. Wojska Polskiego.

- Inspiracją architekta był krajobraz Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Wejście do obiektu będzie przypominać jurajską grotę, do której wchodzimy, aby eksplorować dalszą część centrum. Parking został zlokalizowany przed obiektem i zapewniliśmy tam 460 miejsc - powiedział Łukasz Wartczak z pracowni LW+Architekci, która projektowała galerię.

Centrum "Brama Jury" będzie mieć około 14,5 tys. mkw. powierzchni handlowej. Dla porównania Centrum Pogoria w Dąbrowie Górniczej ma 36,7 tys. mkw. W nowej zawierciańskiej galerii ma znaleźć się 45 sklepów. Do części z nich będzie wejście z zewnątrz, a do tej części wewnątrz zostanie wytyczony pasaż handlowy. W chwili obecnej pewny jest pierwszy najemca, sieć kin Planet Cinema. Do tej pory istnieją dwa takie kina w Polsce - w Ełku i Oświęcimiu - w centrach zbudowanych przez firmę MMG.

- Mamy już pozwolenie na budowę. Projekt cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród najemców. Możemy zapewnić, że będzie kino Planet Cinema z 4 salami na 600 widzów. Kino będzie znajdowało się w tej części rozrywkowej i restauracyjnej, która będzie dostępna również po godzinach otwarcia galerii. Powstaną sklepy odzieżowe, obuwnicze, sportowe, supermarket, jubilerzy i sklep z elektroniką. 50 procent tej powierzchni jest już szykowana do podpisania umów z najemcami i trwa finalna komercjalizacja. Myślę, że w przeciągu najbliższych 30 dni będziemy w stanie podać konkretne marki, które pojawią się w galerii. Rozpoczęliśmy już rozmowy z generalnymi wykonawcami i budowę chcemy rozpocząć pod koniec czerwca. Otwarcie centrum przewidujemy w czwartym kwartale 2019 roku - powiedział podczas konferencji Michał Masztakowski, dyrektor ds. rozwoju.


- Zależałoby nam bardzo na włączeniu się w różne miejskie inicjatywy. Wiem, że obchodzicie Dni Zawiercia, organizujecie półmaratony, zawody w speedcubingu i festyny rodzinne. Już w trakcie budowy galerii, jeszcze przed otwarciem, chcielibyśmy uczestniczyć w życiu miasta - powiedziała Karolina Żelazek, menedżer komunikacji i marketingu.


Historia budowy galerii handlowej w Zawierciu jest bardzo długa. Do tej pory zainteresowanych budową w centrum było conajmniej pięciu inwestorów. Żaden z projektów nie doszedł jednak do skutku. To właśnie od ostatniego z inwestorów w tymi miejscu, firmy Elbfonds Development, obecny inwestor - firma MMG - zakupiła działkę w sierpniu ubiegłego roku. Jak zapewnił mnie jednak w rozmowie po konferencji Michał Masztakowski, grupa MMG zrealizowała już wiele projektów i centrów w całej Polsce i nie było jeszcze sytuacji, żeby któreś z planowanych nie powstało. Będę monitorował tą sprawę. Wkrótce więcej informacji.21 komentarzy:

 1. Ciekawa bryła - jeden wielki stalowo-betonowy kloc , zero inwencji jeśli chodzi o wygląd i estetykę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem, że powinien być "łuk triumfalny" jako wejście - wjazd na parking, ostrosłup jak w wejściu do Luwru, a z boku krzywa wieża na wzór tej z Pizzy. Wtedy będzie OK.? Ogarnij się człowieku, to ma być galeria handlowa, a nie dzieło sztuki architektonicznej a la Daniel Liebeskind....
   Co to za ludzie te zawiercioki, zawistne do bólu i zohydzające wszystko wszystkim

   Usuń
 2. mam nadzieję że chociaż ta budowla będzie przystosowana do matek z dziećmi , osób niepełnosprawnych i starszych, DL montując piękne ciężkie drzwi na parterze się nie popisało, co do pietra widziałam schody równie imponujące. Pytanie tylko czy gdzieś w planach winda będzie istnieć ?

  OdpowiedzUsuń
 3. Mieszkańcom miasta Zawiercie tyle w przeszłości obiecywano że już chyba nikt nie wierzy w takie informacje...

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam nadzieja ze galeria będzie po tylu niepowodzeniach trzymam kciuki . Chociaz duza nie będzie ale dobre i to

  OdpowiedzUsuń
 5. Cinema , to przeciesz smieszne , oni nic nie maja w repertuarze , lepszy helios czy multikino , najwazniejszego brakło w temacie , jakie warunki dało miasto co oni moga a co ma nie powstac u nas , aby te chłamy z zawiercio-kieleckiego utrzymac.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Planet Cinema to identyczne kino jak Helios i co do tego nie mam żadnych wątpliwości - repertuar w obu kinach jest identyczny. Poza tym chyba lepiej mieć wybór kilku filmów niż tak jak do teraz oglądać 1 długo po premierze mieląc go przez cały miesiąc tak jak to robi MOK.

   Usuń
 6. Cieszę się ze powoli z wsi- Zawiercie powstaje miasto . Zadowoleni nie muszą być wszyscy .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak miasto? Jak ta niby galeryjka będzie poza miastem :)

   Usuń
  2. Miasto tętniące życiem to już było i "to se ne wrati".

   Usuń
 7. A o planowanym Parku Handlowym na ulicy Leśnej cicho i głucho? Nie chodzi mi o te centrum co niedawno wybudowano... Ale zupełnie nowe...

  OdpowiedzUsuń
 8. Witam - jeśli i ta wiadomość okaże się następnym pasztetem przedwyborczym, to już nigdy nie uwierzę w żadne słowo politykom i rajcom miast. Amen.

  OdpowiedzUsuń
 9. Widzisz młody zarzucaliśmy ci niewiarygodność ..jak to skrzywdzono najemcę kmicica i minusa pisałeś aż miło, choc nieprawdę !!!! ale jak piękne sklepy powstały na gruzach kmicica i minusa ,sklepach o których SANEPID zapomniał, a my jedliśmy jedzenie z brudu i smrodu !!!!!! zapraszamy do SPIZARNI (kmicic ) zapraszamy do SPARU(minus) pokaż ludziom jak te sklepy wygądają i funkcjonują zobacz zadowolonych klientów

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. młody i co i nic jesteś ,teraz podobno uczeń fenomenalnie się uczysz. będziesz dupek niewiarygodny i muszka ci nie pomoże dupek to dupek

   Usuń
 10. Smród spalonego tłuszczu w Spizarni faktycznie zachęca....

  OdpowiedzUsuń
 11. smród to był panie kmicic

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podziwiam samozaparcie - Kmicic był be, a w Spiżarni może śmierdzieć zjełczałym i spalonym tłuszczem z pożal się Boże "bistro" - ale to nie Kmicic, to i smród nie przeszkadza...

   Usuń
  2. Janku daj spokój daLes... D... i STARCZY PREZYDENTEM I TAK NIE BĘDZIESZ BO TO BY BYŁA HAŃBA DLA MIASTA

   Usuń
  3. spizania w porównaniu do zasranego Kmicica to jak pieść do oka gdyby kupujący widzieli stan sanitarny sklepów Kmicic i Minus firmy Zamora to by go zlinczowali

   Usuń
 12. ktoś trochę wcześniej napisał, że nie wszyscy będą zadowoleni... Prawda, jak sobie przypominam, to na tych terenach parę lat temu ekolodzy walczyli o żaby i kwiatki. Już nie będą?! Ale to na marginesie.
  A poważnie - czy w Zawierciu potrzeba tylu placówek handlowych, które w większości i tak świecą pustkami. Powstał drugi Ross...an i w obu pusto, RTV, kolejne Społem - to samo.
  Cztery sale kinowe - fajnie, MOK ma słaby repertuar-racja, ale jakie są ceny biletów w multikinach a jakie w MOKu-3:1. Czy będą tam tłumy-wątpię. Sorry nie widzę plusów tej galerii.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ale maruda i zrzęda ...

   wszystko mu nie pasuje

   Usuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/