czwartek, 8 marca 2018

Według zapowiedzi, budowa galerii handlowej ma ruszyć w czerwcu

Dziś, 8 marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu w sali 203 zorganizowano konferencję prasową firmy Master Management Group. 
Przedstawiciele firmy zaprezentowali swoje portfolio, dotychczasową działalność oraz najbliższe plany. Jednym z nich jest budowa nowej galerii handlowej "Brama Jury" przy ul. Wojska Polskiego.

- Inspiracją architekta był krajobraz Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Wejście do obiektu będzie przypominać jurajską grotę, do której wchodzimy, aby eksplorować dalszą część centrum. Parking został zlokalizowany przed obiektem i zapewniliśmy tam 460 miejsc - powiedział Łukasz Wartczak z pracowni LW+Architekci, która projektowała galerię.

Centrum "Brama Jury" będzie mieć około 14,5 tys. mkw. powierzchni handlowej. Dla porównania Centrum Pogoria w Dąbrowie Górniczej ma 36,7 tys. mkw. W nowej zawierciańskiej galerii ma znaleźć się 45 sklepów. Do części z nich będzie wejście z zewnątrz, a do tej części wewnątrz zostanie wytyczony pasaż handlowy. W chwili obecnej pewny jest pierwszy najemca, sieć kin Planet Cinema. Do tej pory istnieją dwa takie kina w Polsce - w Ełku i Oświęcimiu - w centrach zbudowanych przez firmę MMG.

- Mamy już pozwolenie na budowę. Projekt cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród najemców. Możemy zapewnić, że będzie kino Planet Cinema z 4 salami na 600 widzów. Kino będzie znajdowało się w tej części rozrywkowej i restauracyjnej, która będzie dostępna również po godzinach otwarcia galerii. Powstaną sklepy odzieżowe, obuwnicze, sportowe, supermarket, jubilerzy i sklep z elektroniką. 50 procent tej powierzchni jest już szykowana do podpisania umów z najemcami i trwa finalna komercjalizacja. Myślę, że w przeciągu najbliższych 30 dni będziemy w stanie podać konkretne marki, które pojawią się w galerii. Rozpoczęliśmy już rozmowy z generalnymi wykonawcami i budowę chcemy rozpocząć pod koniec czerwca. Otwarcie centrum przewidujemy w czwartym kwartale 2019 roku - powiedział podczas konferencji Michał Masztakowski, dyrektor ds. rozwoju.


- Zależałoby nam bardzo na włączeniu się w różne miejskie inicjatywy. Wiem, że obchodzicie Dni Zawiercia, organizujecie półmaratony, zawody w speedcubingu i festyny rodzinne. Już w trakcie budowy galerii, jeszcze przed otwarciem, chcielibyśmy uczestniczyć w życiu miasta - powiedziała Karolina Żelazek, menedżer komunikacji i marketingu.


Historia budowy galerii handlowej w Zawierciu jest bardzo długa. Do tej pory zainteresowanych budową w centrum było conajmniej pięciu inwestorów. Żaden z projektów nie doszedł jednak do skutku. To właśnie od ostatniego z inwestorów w tymi miejscu, firmy Elbfonds Development, obecny inwestor - firma MMG - zakupiła działkę w sierpniu ubiegłego roku. Jak zapewnił mnie jednak w rozmowie po konferencji Michał Masztakowski, grupa MMG zrealizowała już wiele projektów i centrów w całej Polsce i nie było jeszcze sytuacji, żeby któreś z planowanych nie powstało. Będę monitorował tą sprawę. Wkrótce więcej informacji.16 komentarzy:

 1. Ciekawa bryła - jeden wielki stalowo-betonowy kloc , zero inwencji jeśli chodzi o wygląd i estetykę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem, że powinien być "łuk triumfalny" jako wejście - wjazd na parking, ostrosłup jak w wejściu do Luwru, a z boku krzywa wieża na wzór tej z Pizzy. Wtedy będzie OK.? Ogarnij się człowieku, to ma być galeria handlowa, a nie dzieło sztuki architektonicznej a la Daniel Liebeskind....
   Co to za ludzie te zawiercioki, zawistne do bólu i zohydzające wszystko wszystkim

   Usuń
 2. mam nadzieję że chociaż ta budowla będzie przystosowana do matek z dziećmi , osób niepełnosprawnych i starszych, DL montując piękne ciężkie drzwi na parterze się nie popisało, co do pietra widziałam schody równie imponujące. Pytanie tylko czy gdzieś w planach winda będzie istnieć ?

  OdpowiedzUsuń
 3. Mieszkańcom miasta Zawiercie tyle w przeszłości obiecywano że już chyba nikt nie wierzy w takie informacje...

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam nadzieja ze galeria będzie po tylu niepowodzeniach trzymam kciuki . Chociaz duza nie będzie ale dobre i to

  OdpowiedzUsuń
 5. Cinema , to przeciesz smieszne , oni nic nie maja w repertuarze , lepszy helios czy multikino , najwazniejszego brakło w temacie , jakie warunki dało miasto co oni moga a co ma nie powstac u nas , aby te chłamy z zawiercio-kieleckiego utrzymac.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Planet Cinema to identyczne kino jak Helios i co do tego nie mam żadnych wątpliwości - repertuar w obu kinach jest identyczny. Poza tym chyba lepiej mieć wybór kilku filmów niż tak jak do teraz oglądać 1 długo po premierze mieląc go przez cały miesiąc tak jak to robi MOK.

   Usuń
 6. Cieszę się ze powoli z wsi- Zawiercie powstaje miasto . Zadowoleni nie muszą być wszyscy .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak miasto? Jak ta niby galeryjka będzie poza miastem :)

   Usuń
  2. Miasto tętniące życiem to już było i "to se ne wrati".

   Usuń
 7. A o planowanym Parku Handlowym na ulicy Leśnej cicho i głucho? Nie chodzi mi o te centrum co niedawno wybudowano... Ale zupełnie nowe...

  OdpowiedzUsuń
 8. Witam - jeśli i ta wiadomość okaże się następnym pasztetem przedwyborczym, to już nigdy nie uwierzę w żadne słowo politykom i rajcom miast. Amen.

  OdpowiedzUsuń
 9. Widzisz młody zarzucaliśmy ci niewiarygodność ..jak to skrzywdzono najemcę kmicica i minusa pisałeś aż miło, choc nieprawdę !!!! ale jak piękne sklepy powstały na gruzach kmicica i minusa ,sklepach o których SANEPID zapomniał, a my jedliśmy jedzenie z brudu i smrodu !!!!!! zapraszamy do SPIZARNI (kmicic ) zapraszamy do SPARU(minus) pokaż ludziom jak te sklepy wygądają i funkcjonują zobacz zadowolonych klientów

  OdpowiedzUsuń
 10. Smród spalonego tłuszczu w Spizarni faktycznie zachęca....

  OdpowiedzUsuń
 11. smród to był panie kmicic

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podziwiam samozaparcie - Kmicic był be, a w Spiżarni może śmierdzieć zjełczałym i spalonym tłuszczem z pożal się Boże "bistro" - ale to nie Kmicic, to i smród nie przeszkadza...

   Usuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/