niedziela, 18 marca 2018

TVP3 "na żywo" z Zawiercia ws. chemicznych odpadów

Szerokim echem odbija się sprawa chemicznych odpadów, które jakiś czas temu zostały znalezione w Zawierciu na terenie byłej przędzalni bawełny "Przyjaźń".
Nielegalne składowisko odnaleziono w jednej z hal, gdzie niegdyś znajdowała się przędzalnia bawełny. Obiekt ten jest obecnie wynajmowany w częściach prywatnym przedsiębiorstwom. Na odnalezionym składowisku znajdowały się rozpuszczalniki, farby i substancje ropopochodne. O sprawie zrobiło się głośno, gdy w marcu poinformowała o tym Telewizja Polska Katowice. Jak przekazała TVP, sprawę bada prokuratura, a policja próbuje ustalić właściciela składowiska. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska zapewnił natomiast, że zagrożenia dla środowiska nie ma. 

Tej sprawie poświęcony był dzisiejszy odcinek programu "Głos Regionów", który był transmitowany "na żywo" w całej Polsce na TVP3. Program poprowadził dziennikarz TVP, Przemysław Adamski. Jego gośćmi byli: prawnik Krzysztofa Łabudzińska-Kuszewska, Marcin Wojciechowski z Urzędu Miasta w Zawierciu, lokalny dziennikarz Paweł Kmiecik, społecznik Krzysztof Pałka, nadkom. Andrzej Świeboda z KPP Zawiercie oraz Jacek Pałucha z Centrum Rozwoju Lokalnego. Gościem w studiu był Roman Jaworski, zastępca Głównego Inspektora Ochrony Środowiska. 

Zobaczcie zdjęcia.

5 komentarzy:

 1. dalej na Hali też sa odpady tylko schowane pod podłogą. ale da się wejść z innej hali i zobaczć co tam się znajduje po starym włascicielu

  OdpowiedzUsuń
 2. Zawiercianie, jak widzę, żywo zainteresowani tematem :)

  OdpowiedzUsuń
 3. A Pan z Centrum Rozwoju Lokalnego po gwoździa tam był? Zaprosił go ktoś, czy kampanie wyborczą sobie urządzał?

  OdpowiedzUsuń
 4. bo każdy w robocię na śląsku bo w zawierciu zadupiu pracy nie ma ,łodzi uciekają Boże co sie dzieje

  OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/