czwartek, 22 marca 2018

Na Zuzance powstała nowa siłownia "pod chmurką" i plac zabaw

Na terenach tzw. "łąk" na osiedlu Zuzanka w Zawierciu zakończono realizację inwestycji wartej prawie pół miliona złotych. Powstała nowa siłownia "pod chmurką" z ośmioma urządzeniami oraz plac zabaw.
Oprócz tego wytyczono kilkaset metrów alejek i ścieżek rowerowych, ustawiono ławki i kosze na śmieci. Zamontowano również oświetlenie. 

Zapytałem rzecznika Urzędu Miasta w Zawierciu o koszt i szczegóły inwestycji.

- Inwestycja została zakończona. Koszt inwestycji to 476.990,98 złotych - przekazał dla Portalu OtoZawiercie.pl Marcin Wojciechowski, rzecznik UM.

Realizację przedsięwzięcia rozpoczęto w październiku 2017. Wykonawcami inwestycji byli: firma Bud-Rem z Zawiercia i przedsiębiorstwo Free Kids z Trzęsowic.26 komentarzy:

 1. Ło matko, jakie błoto, nie dało się połoźyć jakiejś sensownej nawierzchni?

  OdpowiedzUsuń
 2. Naprawę?! Myślałam że zrobią coś z tym błotem które jest nie do przejścia " na placu zabaw.. Ludzie którzy przychodzili to oglądać byli tego zdania co ja więc wielkie zdziwienie..

  OdpowiedzUsuń
 3. Place zabaw opasane żelastwem jak miejsca zesłań.

  OdpowiedzUsuń
 4. Place zabaw opasane żelastwem jak miejsca zesłań.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po to są opasane "żelastwem" by psy i koty tam nie sr...ły. Takie są wymogi prawne. Już wiesz dlaczego tak jest? To nie pisz debilnych postów, OK.? Kolejny znawca wszystkiego....

   Usuń
  2. dziecko doucz sie bo przepisy są inne a tu widać że poszli po całej bandzie i omineli kilka bhp jak i standart wyposarzenia placu zabaw specjalna mata

   Usuń
 5. 476 tys a na żwir brakło...

  OdpowiedzUsuń
 6. I to jest zakończona inwestycja? TRAGEDIA

  OdpowiedzUsuń
 7. Miałem nadzieję , że nigdy nie będę musiał tego napisać ale niestety muszę stwierdzić , że Pan mianujacy się redaktorem tego portalu nie dorósł do swojej funkcji . Jest mi zwyczajne przykro czytając artykuły na takim poziomie i sugeruję aby zajął się nauką w szkole. Życzę powodzenia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tez mam takie zdanie ,rosnie nam człowieczek który juz bierze udział w nieczystych zagrywkach pisząc to co mu niektórzy ex politycy z bożej łaski każą,walnie artykuł najważniejsze komentarze nieważne ze to co napisał nie nadąża za prawdą ...sprostowań pisać nie umie ..dobra tuba dla byłych vice czy .......

   Usuń
 8. A to błoto? Nie za wcześnie na by się chwalić

  OdpowiedzUsuń
 9. Masakra!Mam nadzieje że miasto coś z tym błotem zrobi jak już pogoda pozwoli.
  Powinni zamontować maty gumowe takie jak na placu zabaw na ulicy Blanowskiej (tam gdzie jest dinozaur)-kto był ten wie o czym pisze.

  OdpowiedzUsuń
 10. Czy komuś zależało na tym, aby pokazać ten plac właśnie teraz kiedy warunki atmosferyczne są jakie są?

  OdpowiedzUsuń
 11. podsumowanie: wywalone pieniądze w błoto

  OdpowiedzUsuń
 12. Dzieciaki wskakiwać w gumiaki i do zabawy!:)

  OdpowiedzUsuń
 13. A czy plac zabaw jest ubezpieczony? Bo wydaje, mi się, że błoto nie spełnia bezpieczeństwa... Na bezpieczeństwie dzieci nie powinno się oszczędzać...
  Dla mnie to skandal... kto dopuścił do użytku taki plac zabaw!!!!

  OdpowiedzUsuń
 14. To chyba jakieś starsze zdjęcia, bo przecież by takiego placu zabaw nie odebrali, widać że ziemia nie wyrównana...

  OdpowiedzUsuń
 15. Chodniki dla pieszych i rowerzystów też chyba do poprawy

  OdpowiedzUsuń
 16. Znowu porażka! Ludzie, gdyby to było w większym mieście społeczeństwo zrobiłoby porządek z takimi inwestycjami. Kto to wymyśla, zatwierdza i pozwala? Jakość widać na zdjęciach, nie trzeba pisać :) Ludzie błagam zróbmy coś bo od 30 lat ciągle dno. Popatrzcie jak się to robi np. w Siewierz. To 5tys mieszkańców a wszystko można zrobić ładne i dobrze.Np. boiska, place zabaw, latarnie, infrastrukturę. A u nas? ...

  OdpowiedzUsuń
 17. Dzieci lubią się paplać w błocie , więc będzie fajna zabawa i o co chodzi ?

  OdpowiedzUsuń
 18. Porażające komentarze. Świadczą tylko o mieszkańcach zaścianka. Cokolwiek się nie zrobi i tak jest źle. Oczywiści zdjęcie zrobione tak, by przedstawić plac nie w pełnym rozkwicie a w czasie pluchy. Kolejny "niezależny portal".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Haha puknij sie w czolo. Ta inwestycja to porażka

   Usuń
  2. Właśnie po to robi się specjalne nawierzchnie na placach zabaw, żeby nawet w czasie pluchy nie było tam błota po kostki! Tutaj poszli na bezczelnego...
   Szczerze mówiąc, byłam przekonana, że to zdjęcia z wcześniejszych etapów prac, tak w połowie budowy, ale okazuje się, że nie, że oni to tak naprawdę zostawili... Ktokolwiek miał nad tym nadzór???

   Usuń
 19. Do tego dziadostwa i za taką kasę brakuje słynnych drzwi. Tak nasza władza trwoni nasze pieniądze. Jestem ciekawa, kto na tym zarabia? Cztery lata nieudolnych rządów i same finansowe sensacje.

  OdpowiedzUsuń
 20. A czy przy wejściu na Plac zabaw dzieci dostają Kalosze? czy to we własnym zakresie? bo chciałem z dzeckiem iść ale kto mi za pranie zwróci?

  OdpowiedzUsuń
 21. Nowa kostka która tam jest już sie zapada. Dobrzy fachowcy to robili napewno. Pieniadze z tej inwestycji pewnie zostaly podzielone i ktos na tym zarobił. Takie jest zawiercie.

  OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/