piątek, 23 marca 2018

Młodzieżowi radni mówili o szkole muzycznej, majówce i skateparku

W środę 21 marca w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbyła się druga sesja Młodzieżowej Rady Miasta Zawiercie. 

Na początku posiedzenia radni otrzymali legitymacje. Następnie wystąpił Krzysztof Pałka ze stowarzyszenia Zawierciańska Inicjatywa Narodowa, który złożył podziękowania za pomoc we współorganizacji biegu Tropem Wilczym. Po tym radny Jakub Kosoń zaprezentował szczegóły projektu "Wieczory Młodych Talentów", a także dalsze plany rady. Później, na mównicy pojawił się kolejny zaproszony gość - instruktorka zumby, Aneta Woś. Powiedziała o współpracy z Młodzieżową Radą Miasta m.in. przy charytatywnym maratonie zumby dla Gabrysi Szczepary, który odbędzie się w czerwcu.

Kolejnym punktem posiedzenia był temat powstania szkoły muzycznej w mieście. Młodzieżowa Rada wydała opinię na temat petycji w sprawie utworzenia Publicznej Szkoły Muzycznej w Zawierciu.

- Zawierciańska młodzież powinna mieć możliwość kształcenia się w Publicznej Szkole Muzycznej, której powstanie w ubiegłym roku zapowiadał prezydent Witold Grim. Ta petycja wskazuje na szczególne zainteresowanie tą sprawą mieszkańców Zawiercia. Apelujemy więc do władz miasta o utworzenie takiej placówki. Jako Młodzieżowa Rada Miasta popieramy tę petycję - mówił Miłosz Łągiewka, członek Młodzieżowej Rady Miasta Zawiercie.

Następnie młodzieżowi radni przeszli do interpelacji i zapytań. Przewodniczący Dominik Janus podziękował władzom miasta za zwrócenie uwagi na zły stan szatni na basenie przy Szkole Podstawowej nr 3. Jak powiedział, jego zdaniem jest to sprawa priorytetowa, którą trzeba szybko rozwiązać. Pytał także o sprawę konsultacji społecznych nad projektem budżetu obywatelskiego, o którym młodzi radni mówili już na pierwszej sesji.

Głos zabrała też Paula Sobota. W imieniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Zawierciu prosiła o interwencję w sprawie rozkładu jazdy zawierciańskiej komunikacji miejskiej. Obecnie autobus linii nr 3 odjeżdża z przystanku przy tej szkole o godzinie 14. Lekcje w placówce trwają natomiast do 14:05. Radna prosiła też o możliwość przejazdu autobusu linii nr 2 przez ulicę 11 Listopada. Uczniowie dojeżdżający do szkoły z Poręby muszą wysiąść na przystanku Stary Rynek i resztę drogi przejść pieszo. Z tego powodu spóźniają się na lekcje.

Paweł Dziurski pytał z jakiego powodu majówka w tym roku organizowana będzie w Zawierciu-Kromołowie. Prosił o informację dlaczego wydarzenie będzie trwało tylko jeden dzień.

Paweł Kwiecień poruszył natomiast temat wykonawców na Dni Zawiercia. Zaproponował też, aby rozważyć zorganizowanie jednodniowego wydarzenia, podczas którego wystąpiłoby kilku wykonawców disco-polo.

Miłosz Łągiewka mówił o potrzebie remontu lub rozbudowy istniejącego skateparku przy ul. Wierzbowej. Powiedział, że budowa toru do jazdy na rolkach przy ul. Sienkiewicza, którą planuje urząd, nie rozwiąże problemu skateparku, który od lat jest zaniedbany. 

Na interpelacje młodych radnych odpowiadali obecni na posiedzeniu: Zastępca Prezydenta Miasta ds. społecznych Teresa Mucha-Popiel, rzecznik urzędu Marcin Wojciechowski, przewodniczący Rady Miasta Paweł Kaziród oraz radny Leopold Stawarz. Goście odpowiadali na bieżąco, a część odpowiedzi młodzieżowi radni uzyskają na piśmie. 

W temacie szkoły muzycznej wypowiedział się rzecznik Marcin Wojciechowski, a także radny Leopold Stawarz. Powiedzieli, że miasto czyni starania, aby Publiczna Szkoła Muzyczna powstała, ale to nie takie proste oraz że to wymaga czasu. Teresa Mucha-Popiel powiedziała, że sugestie dotyczące rozkładu jazdy komunikacji przekaże do ZKM. Odniosła się także do interpelacji Pawła Dziurskiego i stwierdziła, że plany związane z majówką nie są jeszcze przesądzone. Wiceprezydent zaprzeczyła też, że majówka będzie trwała jeden dzień. Dodała tez, że urząd przemyśli pomysł organizacji imprezy disco polo. Jak mówiła Teresa Mucha-Popiel, rozbudowa skateparku przy ulicy Wierzbowej nie może dojść do skutki, ponieważ mieszkańcy okolicznych bloków nie wyrazili na to zgody. 


fot. P. Musialska

7 komentarzy:

 1. pani rezydent którzy mieszkańcy i jakich bloków ...piepszenie kogo to pytano ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A nie pamiętasz już jak około 100 mieszkańców bloków przy ul. Dojazd i Wierzbowej zablokowało budowę koło skateparku pięknej hali do tenisa i skłosza? Pani radna Paluchowska chodziła za podpisami. To ci sami mieszkańcy nie chcą tam i hali, i rozbudowy skateparku

   Usuń
 2. wybory niedługo OBIECUJĄ ACH OBIECUJĄ ,ZA Macha przed reelekcją zaczęto budowę galerii ,kto pamięta jezdzące po terenie budowy spychacz i koparkę ..pojezdzili sobie .....

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale po co było zamykać szkołę muzyczną żeby MOŻE ją później otwierać???
  Zamiast DRZWI (wiadomo jakich) należało przeznaczyć pieniądze na szkołę, większy pożytek!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Zanim powstanie szkoła można zorganizować naukę gry w MOK-u. Warunki zapewne są. Trzeba tylko chcieć, ale po co sobie stwarzać dodatkowe obowiązki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ile jeszcze nowych obowiązków chciałbyś dowalić ludziom z MOK-u za TE SAME PIENIĄDZE?? Bo widzisz, w samorządzie taka jest praktyka, że władzunie dokładają od dawna nowych obowiązków, ale pieniędzy już nie! Chciałbyś tak dla siebie? Ale tak z ręką na sercu? Robić coś więcej za darmo?

   Usuń
 5. “…Witold Kulpowicz, urodził się w Zawierciu 11 czerwca 1921 roku…” , w całej Europie znany m. in. ze “Szkoły na Akordeon”. Szkoda tej placówki, może kiedyś się uda mieć w mieście taką prawdziwną szkołę muzyczną, uważam że potrzebna!miasto by promowała, gdyby jeszcze z tym Kulpowiczem powiązać

  OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/