niedziela, 4 marca 2018

Fatalny stan kamienicy przy ul. 11 listopada w Zawierciu

Wczoraj, 3 marca, jedna z mieszkanek kamienicy przy ul. 11 listopada 35 opublikowała na Facebooku post, w którymi opisała fatalną sytuację w swoim mieszkaniu w kamienicy Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej. 

Roksana Galus od marca 2016 mieszka w kamienicy przy ul. 11 listopada. Jest matką czwórki dzieci. Stan budynku, w którym mieszka, jest fatalny. Już w listopadzie miała spore problemy z odpadającymi tynkami i rurami. W mieszkaniu pojawia się wilgoć, zalania podłogi i ścian, a piece nie nadają się już do użytku.

- Rura wylewa bo zamarzła. Wszystkie odpływy są na dworze. W piątek wymienili rury, ale problem pozostał. Tutaj wilgoć jest wszędzie, ściany są mokre. W administracji (na pl. Dąbrowskiego dop. red.) powiedzieli mi, że to jest moja wina, bo ja gotuję w kuchni i oddycham. Piece są do remontu - cegły wypadają, kominy są w rozsypce. W tych pokojach cały czas jest zimno. Muszę dogrzewać grzejnikami elektrycznymi. Mam dzieci w wieku siedmiu i czterech lat, roczne i 3-tygodniowe. Ja potrzebuję zmiany mieszkania - mówi Roksana Galus.

Pani Roksana już w ubiegłbym roku pisała pisma i chodziła do Urzędu Miasta w celu uzyskania pomocy.

- Teraz muszę czekać na komisję mieszkaniową w marcu. Na wiosnę pisałam pisma i listy. W listopadzie byłam u prezydenta Witolda Grima i on powiedział, że tego nie przeskoczy i trzeba czekać na komisję mieszkaniową oraz, że zadzwoni do administracji, żeby coś z tym zrobili. Na tym się skończyło. Wiceprezydent Łukasz Konarski, gdy jeszcze pracował w urzędzie, powiedział, że tylko to mieszkanie może mi dać, a później mówił, że nie ma możliwości zamiany, bo nie ma wolnych mieszkań - mówi dalej Roksana Galus.


- Sprawą zainteresował się TVN. Dziennikarz z "Uwagi!" zadzwonił do administracji, a oni powiedzieli mu, że nic takiego się nie dzieje i że nie ma problemu - opowiada Roksana Galus.

- Z administracją mam same problemy. O nic nie da się doprosić. Za każdym razem gdy dzwonię to albo zapominają, że coś trzeba zrobić, albo mówią, że nie mają pieniędzy w ZGM - dodaje.

Sytuacja mieszkańców jest tragiczna. Z własnych pieniędzy muszą finansować wszystkie remonty i naprawy. Próbują uzyskać odszkodowania. Rachunki za prąd przez ogrzewanie grzejnikiem elektrycznym są bardzo wysokie. Aby utrzymać odpowiednią temperaturę, muszą palić w piecu - który nie nadaje się do użytkowania - i dziennie wydają ok. 50 zł na sam węgiel do jednego pieca.

- W zeszłym roku prezydent Grim powiedział, że będzie tutaj remont i całkowita rewitalizacja. My w to uwierzyliśmy. Jak tu przyszłam mieszkać, to tutaj nawet lampy nie było na zewnątrz i żeby wejść do domu, musieliśmy mieć latarki. Administracja odmówiła nam nawet montażu bramy od ulicy, żeby dzieciaki nie wybiegły, bo stwierdzili, że i tak Romowie ukradną. Dojście do rzeki nie jest w ogóle ogrodzone. My mamy dzieci. Ja jestem wykończona psychicznie. Nie da się tu żyć. To jest tragedia. Wprowadzając się tutaj, nikt nam nie powiedział, że tutaj są tak koszmarne warunki - mówi rozżalona Magdalena Pakulska, mieszkanka kamienicy.

- Mi powiedzieli w administracji, że najlepiej by było, jakbym się gdzieś wyprowadziła i poczekała do wiosny. Ja nie mam gdzie iść. We wtorek przyszedł tu pan z ZGM i powiedział, że mam nie korzystać ze zlewu i z łazienki. W piątek powiedzieli mi, że muszą zastanowić co dalej zrobić - opowiada Magdalena Pakulska. Będę śledził sprawę kamienicy przy ul. 11 listopada 35. We wtorek w to miejsce przyjedzie ekipa Uwagi! TVN. W ciągu najbliższych dni prawdopodobnie dowiemy się więcej na ten temat. To nie pierwszy przypadek takiej sytuacji w Zawierciu. W zeszłym roku głośno było m.in o budynku ZGM przy ul. Kijowskiej.

37 komentarzy:

 1. A kto doprowadził tą i inne budynki do takiego stanu? Zbliża się termin oddania nowych mieszkań w budynkach przy Obrońców Poczty Gdańskiej, zaczęły się wędrówki, pisanie, i ściąganie mediów. Kto następny?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kto da mieszkanja komunalne nowe takim ludzia trzeba spełniać kryterja dochodowe wybudować mieszkanja socjalne i dac ludzia...

   Usuń
  2. ale drzwi koło mopsy są za 300 tys hihihi do nikony

   Usuń
 2. Prezydent tylko wie jak roztrwonić 310 000 tys. złotych na montaż dziwacznych drzwi, wydać kasę na start wyścigu lub podwoić dotację na sport. Upycha swoich ludzi w ZGM, ZKM, MPGK, którzy nic nie robią. Gdzie sa pieniądze pobierane z czynszów lokatorski? Czy cała ta administracja przeżera wszystko, bo jest ich tak dużo i za nic nie odpowiadają. Za to wszystko jest odpowiedzialny Prezydent i niech się Prezydent wypowie w programie Uwaga. Jestem ciekawa czy na to go stać

  OdpowiedzUsuń
 3. Tylko kto tam mieszka ...? Sama patologia tyle lat ten budynek niszczeje bo sami do tego doprowadzają a teraz raptem nagłaśniają

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sama prawda...

   Usuń
  2. Czy ktoś w tym budynku płaci czynsz? Czy tylko żyją z zasiłków z MOPS-u ?

   Usuń
  3. Święta prawda patologia i romowie nastepne pasożyty

   Usuń
  4. Sysia K .skad wiesz kto tam mieszka znasz tych ludzi?? nie opowiadaj bzdur jesli nie jestes w podobnej sytuacji dobrze jest krytykowac z pozycji bogatego ..........

   Usuń
  5. Tak znam patologia nic więcej

   Usuń
  6. A co do pozycji bogatego każdy pozwala ważność domokrążcy nieroby jedne zerujące na państwie lepiej brać z mopsy niż ruszyć dupska do roboty wygodniej każdy by chciał w domu siedzieć niestety chcesz cos w życiu koec musisz zapierdalac

   Usuń
  7. Jestem mało zamożny, ale pracuję. Nie żyję z zasiłku z MOPS, płacę czynsz i utrzymuję rodzinę. Znam osoby, które tam mieszkają. Mimo sporego zasiłku z MOPS nie tkną się żadnej pracy i nie płacą nawet czynszu. Dla mnie to patologia mająca tylko roszczenia. Dziwi mnie, że były wiceprezydent, który nic nie zrobił dla poprawy sytuacji ZGM ma czelność publikować takie wpisy na swoim profilu.

   Usuń
 4. Zgadzam sie z przedmówcą lebry dostana nowe mieszkania i zniszczą tak wszystkie poprzednie.Nikt tam nie chodzi specjalnie niszczyć,sami są winni tego stanu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Konarski, nie zatytułuję go "pan" bo najzwyczajniej na to nie zasługuje, niespełna dwa miesiące nas zwodził, kazał pisać pisma, wymyślał nowe formy próśb pisemnych, wymyślał wywiady wśród sąsiadów, po prawie dwóch miesiącach robienia z nas durniów uznał że mieszkanie się nam nie należy, zamieszkiwane było przez naszych bliskich przez 40 lat! Mógł to powiedziec juz od razu a zwodzil nas tak długo, czekając na jego werdykt oplacalismy czynsz, może czekał aż przekonamy go w inny sposob. Ostatecznie mieszkanie nakazano nam opróżniać w pośpiechu bo przecież tylu chętnych czekało - według Konarskiego oczywiście, a koniec końców juz rok stoi puste.

  OdpowiedzUsuń
 6. Panie Łukaszu popełnił Pan jeden podstawowy błąd! Żyję na tym świecie dużo ponad 50 lat ale takich cyrków jeszcze nie widziałam. Żyje na dzielnicy kupe lat i znam sytuacje tej rodziny. Przede wszystkim NIE ZAPOZNAŁ PAN SIE Z SYTUACJĄ FINANSOWĄ PANI ROKSANY. Każdy by chciał dostawać CZTERY TYSIĄCE na dzieci plus zakładam że jej obecny partner chodzi fo pracy skoro ma na utrzymaniu rodzinę czy się myle? A kto robi sobie 4 dzieci nie mając gdzie mieszkać? I proszę sprostować kilka ważnych kwestii w Pana artykule ponieważ Pani Roksana nie wychowuje 4 dzieci gdyż jedno ODDAŁA DO WYCHOWANIA matce swojego partnera a pozostałe dzieci widzę wiecej z jej rodziną niż z nią. Dał się Pan wspaniale nabrać, czysta manipulacja! Są rodziny które naprawdę potrzebują pomocy! Dlazego Pani Roksana liczy tylko na pomoce z opieki, gdzie chęć zdobywania wiedzy i podnoszenia kwalifikacji? Czy korzystanie z pieniędzy Państwa jest jej jedynym działaniem na polepszenie sobie życia? PRZECIEŻ PANI ROKSANA OTRZYMAŁA MIESZKANIE W KROMOLOWOE LECZ ODMÓWIŁA NA RZECZ OBECEJ KAMIENICY! DODAM ŻE WĘGIEL AKURAT KUPUJE OPIEKA SPOLECZNA jak również przedszkole dla dzieci obiady. Żyć nie umierać. Mój syn też ma dzieci ale pracuje na to ciężko i nie korzysta ze swoją żoną z opiek i wynajmują mieszkanie w dobrych warunkach trxeba tylko sie postarać bo z takim zasobem finansowym można wiele zdziałać. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wypowiedz się nie Anonimowo cwaniaku, każdy potrafi pisać pozdrawiam anonimowicza.

   Usuń
  2. To prawda. Niech sobie natrzepią jeszcze więcej dzieci, bo tylko to potrafią robić ! Od siebie nie dają nic !

   Usuń
  3. Swieta prawda co Pani pisze! Kazdy z nas jest kowalem swojego losu! Najprosciej jest wymagac od kogos i nic od siebie nie dawac!

   Usuń
 7. Jasne dac ludziom korzystającym i pasozytujacym na panstwie nowe miezzkania i co jeszcze? Moze sami wezma sie do roboty? Ile jest matwk co same wychowuja dzieci? Matka do pracy dziecko do szkoly i nie ma zmiluj

  OdpowiedzUsuń
 8. Dziwne, bo ja też muszę płacić za remonty i ogrzewanie w moim mieszkaniu w bloku. Gdzie mam się zgłosić w tej sprawie?

  OdpowiedzUsuń
 9. "Ja potrzebuję zmiany mieszkania". Ja też. Jednak nikt mi nic nie dał. Musiałem kupić mieszkanie z gołymi ścianami i zrobić w nim wszystko. Teraz o nie dbam, bo wiem ile mnie to kosztowało. Wspomniane panie wprowadziły się do tej kamienicy z nadzieja otrzymania darmochy na Obrońców Poczty Gdańskiej. Kto doprowadził kamienicę i mieszkania do takiego stanu. Mieszkańcy. Opowieści byłego wiceprezydenta i obiecanki zawsze były kwieciste, ale nie szły za nimi fakty dokonane. Po utracie stanowiska ryje sam pod sobą dołki, bo to on był odpowiedzialny w urzędzie za Mieszkaniówkę. Jeżeli będzie TVN pierwszym, który powinien powiedzieć co zrobił za swej kadencji powinien być były wiceprezydent.

  OdpowiedzUsuń
 10. Coby nie powiedzieć, to przydzielanie mieszkań w budynkach tak zdewastowanych to skandal.Takie budynki nie powinny być zasiedlane a wręcz wysiedlane.Remonty generują koszty i niewiele zmieniają bo to tylko tymczasowe łatanie dziur.Życie w tych ruderach zagraża zdrowiu i życiu.A swoją drogą ludzie myślą że wszystko im się należy ! Mieszkania powinny być w dobrym stanie i przydzielane za odpowiednią kaucją lub wyłącznie socjalne . Bezrobocie spada ale po co pracować jak można inaczej ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jezeli grono ludzi i oplaca naleznosci za czynsz a napewno zaduzenie lokatorow mieszkan komunalnych jest milionowe to z czego zgm ma remontowac budynki podlegajace pod ich dyspozycje.Ile sytuacji jest ze mieszkania pozostaja zdewastowane przez zamieszkiwane osoby a pozniej ktos musi to wyremontowac.

   Usuń
 11. Moje spostrzezenie jest takie czemu wczesniej lokatorzy tej kamienicy nie naglosniali tej sprawy przeciez to nie oierwsza zima czy pani Roksana Galus wiedzac ze zbliza sie oddanie blokow.komunalnych chce sobie zapewnic mile lokum w ciepłych blokach a osoby ktore czekaja na.liscie oczekujacych na.mieszkanie beda dalej zbywani bo zawsze bedzie ktos w gorszej sytuacji niz Tyi trzeba bedzie czekac .Co o tym sadzicie.

  OdpowiedzUsuń
 12. A gdzie nadzór budowlany ? Tam może dojść do tragedii ,oby nie było za późno !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sami się opalą, albo pomordują :)

   Usuń
 13. Oczywiscie ze do dostania mieszkania bedzie pierwsza pani roksana ciekawe ile jeszcze dzieci sobie zrobi i kiefy zacznie legalnie zarabiac a nie ubierać sie za pieniadze panstwa

  OdpowiedzUsuń
 14. Kamienice do fatalnego stanu doprowadzili lokatorzy. Nadzór powinien sprawdzić jakie samowolki budowlane są w mieszkaniach porobione przez najemców. SKĄD WPIS - KAMPANIA PREZYDENCKA!!! Dlaczego panie nie przyjęły propozycji zasiedlenia lokali na Nowej - bo czekają na większe mieszkania na Obrońców Poczty Gdańskiej. Dlaczego nie płacą czynszu mimo, że z MOPSu pobierają kilkutysięczne zasiłki. Zamknąć pasożytów w obozie pracy, a nie dawać darmowe mieszkania, które sami dewastują.

  OdpowiedzUsuń
 15. A czy był dziś ten obiecany TVN ??? Ktoś wie?? Jeśli tak to proszę o koment z info. Osobiście napiszę tylko,że sprawa ciekawa o tyle, że 3% zainteresowanych sprawą wie jaka naprawdę tam jest sytuacja. Agonia budynku i mieszkań to nie wina Gminy ani Administracji ....

  OdpowiedzUsuń
 16. Kogo obchodzi ile kto ma dzieci są rodziny kturę mają po siedmioro czy ośmioro dzieci i też żyją z zasiłku ponieważ nie mają jak isc do pracy bo wychowują dzieci o ile wiem to pani Roksana ma nowonarodzone dziecko i jedno chore więc chyba nie ma za bardzo jak isc do pracy kolejna sprawa to taka że jak słusznie zauważono na Facebooku ludzie piszą że pani Roksana ma wyremontowane mieszkania i skąd na to wzięła więc raczej ona.kamienicy nie dewastuje a.za Romów odpowiadać raczej nie będzie kamienica jest w totalnej rozsypce co widać gołym okiem potrzebne jest wysiedlenie tych rodzin aby nie doszło do tragedi bo tam sa małe dzieci

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chora dziecko ciekawe jezeli nie dopilnowala dziecka i wypadlo z pierwszego pietra przez okno

   Usuń
  2. Tam to powinni nie uwage sciagnoc tylko opieke spoleczna niestety nikt nie wie jaka tam jest sytuacja gdyby kazdy wiedzial to by sie za glowe zlapal

   Usuń
  3. Jeśli już to dziecko nie wypadło oknem tylko spadło z łóżka bo gdyby wypadło oknem to napewno już bym go nie miała bo by mi go sąd odebrał to pierwsza uwaga a druga jest stała że opieka społeczna interesuje się wszystkimi lokatorami a także mną są u mnie raz w tygodniu bo sama na to wyrażam zgodę której wcale nie muszę ale niemam nic do ukrycia bo w domu mam czysto dzieci są zadbane a tobie najzwyczajniej żal w dupie ściska i nie możesz sobie z czymś poradzić ale powiem ci tylko tyle zazdrość jest najgorszym ludzkim doradcą popatrz na siebie i oceń swoją rodzinę a nie kogos i nie zucaj fałszywych oskarżen bo zazdrość cie zaślepia. Pozdrawiam

   Usuń
 17. Mam pytanie bo tak czytam te artykuły i wasze wypowiedzi ale czegoś nie rozumiem przecież ta kobieta nie pisze ze chce inne mieszkanie ani nic dotyczącego mieszkania z tego co wyczytałem to ta pani pisze w jakim stanie jest kamienica i ze administracja lekceważy każde jej zgłoszenie wiec nie rozumiem z kad mowa o mieszkaniu ktoś mi wyjaśni?

  OdpowiedzUsuń
 18. Wybieramy prezydenta ,prezydent zastępców i daje im zero kompetencji i kasy na działanie ,,,jak vice ma swoje zdanie to go się wyrzuca i bajka się kończy ..a co można podziałać bez kasy ..wyścigi dla reklamy , jakieś siłownie i place zabaw dla nikogo pożyczka zadłużająca miasto .. by tylko radnych zaspokoić by nie szantażowali ,jak pismo radnych przeciw podwyżce śmieci z dnia 12.10 2017 napisali, odpowiedzi nie dostali ale coś im obiecali no i za podwyżką zagłosowali !!!!!.piękne drzwi do ...bo jakaś pani w urzędzie ważniejsza od prezydenta ,,,to wszystko kosztuje a czy aż tak konieczne najpilniejsze ?........hura idziemy do wyborów czas na obiecanki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuje ot i cała prawda !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Usuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/