niedziela, 4 marca 2018

Biegacze kolejny raz wystartowali w biegu "Tropem Wilczym"

Po raz kolejny w Zawierciu zorganizowano bieg "Tropem Wilczym". To coroczny Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych.


Celem biegu jest upamiętnienie i oddanie hołdu Żołnierzom antykomunistycznego podziemia z okazji przypadającego 1 marca Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W imprezie udział wzięło około 136 biegaczy. Metę i start biegu wytyczono na ulicy Sienkiewicza w pobliżu Miejskiego Ośrodka Kultury "Centrum". Do wyboru były dwa dystanse. W pierwszym biegu na 1964 metry najlepszy okazał się Rafał Fornicki, drugie miejsce zajął Mikołaj Myga, a trzecie Łukasz Olszewski. W biegu na 10 km zwyciężył Damian Brzeziński, drugi był Wojciech Holona, a trzeci Dariusz Hyla.


Organizatorem lokalnym biegu było Stowarzyszenie Zawierciańska Inicjatywa Narodowa, a ogólnopolskim Fundacja Wolność i Demokracja. Patronat medialny nad wydarzeniem objął Portal OtoZawiercie.pl.


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/