piątek, 23 lutego 2018

Zawiercianie pojadą do Czarnobyla i pomogą polskim rodzinom na Wołyniu

Szykuje się wyjątkowa akcja. Grupa zawiercian organizuje na wiosnę wyprawę do Czarnobyla, a także akcję pomocową dla polskich rodzin na Wołyniu.
Będzie to wyjazd autami terenowymi 4x4 z napędem na cztery koła. Zawiercianie planują wyruszyć na Ukrainę 6 kwietnia 2018. Pojadą do Czarnobyla, a także odwiedzą polaków mieszkających na terenach Wołynia.


- Chcemy zawieź do Żytomierza paczki żywnościowe dla ubogich rodzin. Jestem w kontakcie z panią Ireną Preszko z Domu Polskiego i wiem, że jest co najmniej siedem takich rodzin, którym przydała by się pomoc. Oprócz paczek żywnościowych chcemy też przekazać konsolę X-box 360. Obecnie kompletuję członków wyprawy. Póki co jest nas już sześć chętnych osób. To ludzie z Zawiercia, ale i z innych miast Polski - opowiada w wywiadzie dla OtoZawiercie.pl Rafał Kosmala, inicjator akcji.

Inicjatorzy akcji zwracają się również z apelem do mieszkańców. Chętni, którzy chcą wesprzeć polskie rodziny na Ukrainie, mogą przekazywać dary w postaci: ubrań, przyborów szkolnych, różnych przedmiotów lub paczek żywnościowych z produktami z długim terminem ważności. Trafią one nie tylko do Żytomierza, ale również i do sąsiedniego Dołbysza do polskich rodzin. Pomaga w tym również lokalna parafia polska.

Takie dary można przekazywać do Centrum Rozwoju Lokalnego w Zawierciu przy ul. Zaparkowej 23. Więcej szczegółów pod numerem telefonu 602 556 958.

Na terenie obwodu Żytomierskiego istnieje wiele instytucji polskich - organizacje społeczne, zespoły, media, szkółki sobotnio-niedzielne, które od lat działają na rzecz rozwoju polskości. Jednym z ważnych podmiotów polonijnych na Żytomierszczyznie jest Dom Polski. To właśnie polaków-podopiecznych Domu Polskiego w Żytomierzu oraz polaków mieszkających w Dołbyszu wspomogą zawiercianie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/