piątek, 2 lutego 2018

W Zawierciu powstanie centralny plac zabaw

Wyczekiwana od lat modernizacja placu zabaw w Parku Miejskim im. Adama Mickiewicza w końcu dojdzie do skutku.
O tej inwestycji mówiło się od dawna. Mieszkańcy często zwracali uwagę na to, że istniejący plac zabaw jest uszkodzony, stary i wysłużony. Niektóre urządzenia zdemontowano już w 2016 roku, ponieważ ich stan nie pozwalał na dalsze użytkowanie. Inwestycja miała zostać zrealizowana już w 2017 roku, jednak ze względu na przedłużające się prace koncepcyjno-projektowe oraz z uwagi na czas trwania procedur przetargowych zdecydowano, by inwestycja została przesunięta na ten rok. Urząd Miasta tłumaczył, że chodziło o to, że jesień to nie jest dobry czas, by oddać plac zabaw do użytku dzieciom. Wraz z początkiem 2018 roku przystąpiono do procedur przetargowych. 

- Termin otwarcia ofert to 13 lutego br., a termin wykonania inwestycji to 3 miesiące od dnia podpisania umowy. Postępowanie przetargowe jest w toku w związku z powyższym kwotę jaką miasto przeznacza na przedmiotową inwestycję poznamy w dniu otwarcia ofert - przekazał dla OtoZawiercie.pl Marcin Wojciechowski, rzecznik Urzędu Miasta w Zawierciu.


Co powstanie na nowym, centralnym placu zabaw? W projekcie ujęto m.in 22 urządzeń zabawowych i siłowni zewnętrznej. Plac zostanie podzielony na kilka stref - strefy do zabaw dla dzieci, do ćwiczeń na siłowni, a także strefa z grillem i stołem do ping ponga. Wyremontowana zostanie też wiata. Na placu zabaw zostanie wyłożona kolorowa, bezpieczna nawierzchnia, a także wyremontowane zostaną chodniki. Powstaną ławki, stojaki rowerowe i kosze na śmieci, a całość zostanie ogrodzona. Ciekawym elementem projektowanego placu zabaw będzie labirynt z żywopłotu. Wewnątrz labiryntu umiejscowione zostanie jedno z urządzeń zabawowych - piramida wspinaczkowa. 

W planie budżetowym miasta na ten cel zapisano 750 tysięcy złotych. Wykonawcę oraz termin zakończenia prac poznamy wkrótce. Przypuszczalnie nowy plac zabaw może powstać na początku wakacji.

20 komentarzy:

 1. Nareszcie jakaś sensowna inwestycja - mam nadzieje że będzie to plac z prawdziwego zdarzenia i że nie będzie takim bublem jak "Brama do kopalni"

  OdpowiedzUsuń
 2. Rok wyborczy to się zrobi :) Gdyby nie wybory wszystkie pieniądze znów by poszły na start kolarzy a tak odpuszczono sobie strzał z pistoleciku :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Budowa placu była planowana od dawna. Nie ma jednak jak wytknąć i pokazać anonimowo jaki to bohater ze mnie bo dowaliłem głupim wpisem.

   Usuń
 3. Może wreszcie nie trzeba będzie jeździć na plac zabaw do Siewirza.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Zawierciu jest co najmniej 15 placów zabaw, więc nie bajdurz, że do Siewierza jeździsz, OK.?

   Usuń
  2. Praktycznie każda dzielnica ma swój plac zabaw i skwer rekreacyjny. Od 3 lat 15 000 złotych z budżetu na każde osiedle jest również przeznaczana na rozbudowe infrastruktury osiedlowej.

   Usuń
 4. Już się nie możemy doczekać. Super.

  OdpowiedzUsuń
 5. "Urząd Miasta tłumaczył, że chodziło o to, że jesień to nie jest dobry czas, by oddać plac zabaw do użytku dzieciom."

  oj tam, oj tam - na "łąkach" na Zuzance jakoś cały plac zabaw postawiono w totalnym błocie i nikomu to nie przeszkadzało. Serce się kraje - stalowe i drewniane elementy stoją w wodzie i błocie, wszystko nowe aż się świeci. Szczyt głupoty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Napisał zapewne przewodniczący osiedla.

   Usuń
  2. Zgadzam się z rozmówcą,szczyt głupoty adoptować plac zabaw na Zuzance późną jesienią...

   Usuń
 6. A po co siłownia aby patologia zawiercia miałą tam co robić !, to ma być plac zabaw dla dzieci , a nie bar szybkiej obsługi , nawet nie ma gdzie dziecku kupic jakiś soczek , koło placu wiecznie ktoś pije , nawet nie pamietam aby ten monitoring tam jeszcze działał

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo soczek "mamusiu" to się z sobą bierze na spacer, no chyba, że mieszkasz na placu zabaw....

   Usuń
 7. Jako senior zadam pytanie. W obecnej kadencji powstało wiele inwestycji dla dzieci i młodzieży. Czy jest jakiś pomysł na inwestycję dla seniorów z Zawiercia. Przepracowałem w Hucie Zawiercie 50 lat, obecnie mam przeszło 70 lat i również chciałbym mieć możliwość odpoczynku w jakimś zacisznym, spokojnym cieszącym oko miejscu i niekoniecznie przy fontannie w centrum. Miała być tężnia? To był dobry pomysł dla ludzi w moim wieku. Pamiętajcie młodzi, że kiedyś też będziecie emerytami.

  OdpowiedzUsuń
 8. Kolejne moimzdaniem zmarnowane pieniądze; na Zuzance beton zamiast zieleni, obok MOPS-u "drzwi do lasu", a teraz centalny plac zabaw centralnie obok Bocianówki i ścieku Warty. 100tyś. tu 300tyś. tam. Za dużo kasy w budżecie?! Ciekawe kto forsuje takie pomysły - poza włascicielami firm które to robią i wyposażają. Bo może to wciąż te same osoby?

  OdpowiedzUsuń
 9. Nawet gdyby powstał aquaoark wszyscy i tak mieliby za złe

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miał być w Ogrodzieńcu i gdzie jest? Teren zdewastowany, kikuty betonowe stoją - tyle pozostało po pięknych planach. W Dąbrowie Gorniczej miasto do tego dopłaca...

   Usuń
  2. W Ogrodzienicu firma inwestor chciała budować kosztem gminy - inny temat.

   Usuń
 10. Już powstaje kolejna inwestycja - skatepark. Brawo. Jako emeryt zadam pytanie władzy za pośrednictwem portalu. Dla młodych inwestycji jest co niemiara. Co z osobami w wieku 70+. My również chcielibyśmy mieć możliwość odpocząć w spokojnym, ładnym miejscu. Niekoniecznie przy obleganej fontannie w centrum. Mini Ciechocinek miał być i cisza.

  OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/