wtorek, 6 lutego 2018

One Bilion Rising Zawiercie 2018

14 lutego na placu im. św. Jana Pawła II przy fontannie zostanie zorganizowana akcja "Nazywam się Miliard - One Bilion Rising 2018".


"One Bilion Rising" to przeciwprzemocowy protest w formie tańca odbywający się na całym świecie od 2011, a w Polsce od 2013 roku. Organizatorami OBR w Zawierciu jest Ogólnopolski Strajk Kobiet Zawiercie oraz Fundacja z Pomysłem.

Protest odbędzie się nieprzypadkowo w walentynki, w środę 14 lutego o godzinie 15:30, a miejscem wydarzenia będzie plac św. Jana Pawła II w centrum miasta. W ramach akcji, jej uczestnicy będą tańczyć do piosenki "Tańczę bo mam dość". Udział w akcji zapowiedziały różne grupy, jak np. wolontariusze i członkowie Programu Aktywności Lokalnej Osiedla Stary Rynek, czy też uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. H. Malczewskiej i Zespołu Szkół i Placówek im. H. Kołłątaja. Każdy chętny mieszkaniec może się dołączyć i zatańczyć.


"W tym roku wspólną akcją chcemy poruszyć temat przeciwdziałania przemocy na poziomie lokalnym. Dlaczego? Ponieważ analiza ponad 300 lokalnych programów przeciwdziałania przemocy w rodzinie pokazała, że: 50% programów nie podało informacji, że przemocy najczęściej doświadczają kobiety i dziewczęta; 90% programów nie definiowało poszczególnych rodzajów przemocy z uwzględnieniem kategorii płci; tylko jeden program zawierał zapis wprost odwołujący się do faktu, że stereotypy płciowe mają wpływ na przemoc wobec kobiet; tylko w jednym programie można było znaleźć szczegółową analizę problemu przemocy ze względu na płeć" piszą organizatorzy przedsięwzięcia w informacji.

Patronat medialny nad akcją sprawuje Portal OtoZawiercie.pl.
0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/