poniedziałek, 5 lutego 2018

Nowy inwestor w Zawierciu zaproponował pracę mieszkańcom

Dziś, 5 lutego w sali sesyjnej Urzędu Miasta w Zawierciu zorganizowano spotkanie z przedstawicielami nowego inwestora, który buduje swoją fabrykę w Strefie Aktywności Gospodarczej.
W trakcie spotkania, prokurent firmy AXA Stenman Polska Krzysztof Urbanek oraz pozostali przedstawiciele zaprezentowali działalność firmy oraz szczegółowo mówili o swoich produktach. Firma koncertuje się na produkcji klamek, antab i akcesoriów, a także zapewnianiu systemów przeciwpanicznych. Jak mówili podczas spotkania, firma obecnie znajduje się w Siewierzu przy ul. Warszawskiej i gdy zakończy się budowa zakładu w Zawierciu, firma przeniesie się do naszego miasta. Ma to nastąpić w okolicach czerwca 2018. 

Przedstawiciele firmy AXA zaproponowali również obecne oferty pracy w swojej firmie. Zatrudnią 4 odlewników, 2 szlifierzy, jednego frezera i magazyniera, a także 5 osób na montaż razem z pakowaniem. To łącznie daje 13 ofert miejsc pracy. Jak powiedzieli przedstawiciele firmy, "lepiej zacząć wcześniej i potem przenieść się do zakładu w Zawierciu". Obecni na spotkaniu mieszkańcy zadali pytania m.in o system pracy i zmianowość. Pytali także o formę zatrudnienia. Jak powiedziała kierownik działu HR, są to zarówno oferty przez agencje pośrednictwa pracy lub później już bezpośrednio w firmie np. na 3 miesiące na początek.


- Liczę na to, że ci, którzy są tutaj obecni i poszukują pracy, będą mieli możliwość zatrudnienia w tym nowym zakładzie. Równocześnie mogę przekazać państwu informację, że jest praca dla osób w zawodzie zbrojarz lub cieśla. Mam informację od zawierciańskiego przedsiębiorcy, że można zgłaszać się bezpośrednio do mnie w tej sprawie po spotkaniu - powiedział obecny na spotkaniu prezydent Witold Grim.


Po spotkaniu, próbowałem porozmawiać z przedstawicielami firmy. Nikt z obecnych dziś w Urzędzie Miasta nie odpowiedział na moje pytanie, ile łącznie miejsc pracy powstanie dzięki nowej fabryce w zawierciańskiej Strefie Aktywności Gospodarczej. Odmówili udzielenia wywiadu. 


14 komentarzy:

 1. Śmiech na sali

  OdpowiedzUsuń
 2. Inwestycja po byku :) Koń by się uśmiał! I po co ta szopka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powiedz to tym 13 osobom (na razie 13), które dostaną pracę. Powiedz to też ich rodzinom! Dobrze ci się pisze siedząc w ciepełku na pińcet plus?

   Usuń
 3. I gdzie te 100 miejsc pracy? 13 osob... To chyba więcej dyskont lidl zatrudnil (pracownicy lidla +ochrona sklepu)!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Niech każdy kto tak wysmiewa zapewni chociaiazby 1 miejsce pracy

  OdpowiedzUsuń
 5. https://www.gowork.pl/opinie_czytaj,935760

  OdpowiedzUsuń
 6. Każde nowe miejsce pracy jest ważne i nawet kilka nowych miejsc pracy zmniejszy bezrobocie. Zauważmy że zakład się przenosi więc przenosi także swoich pracowników a nie zwalnia ich i zatrudnia nowych bezrobotnych z Zawiercia.

  OdpowiedzUsuń
 7. Kolejne doskonałe kroki władz miasta. Każde miejsce pracy w Zawierciu jest ważne. Niech dziś będzie to 5 miejsc, jutro 10 i w rok kilkaset. Popieram takie ruchy magistratu.

  OdpowiedzUsuń
 8. POPIERAM TAKIE DZIAŁANIA MIASTA.

  OdpowiedzUsuń
 9. Tym co wyśmiewają "należy się" pokolenie postkomuny myślą że to posada państwowa.Ten co daje nawet 1/2 etatu rozwija gospodarkę i płaci podatki do wspólnej kasy. Szanujcie pracodawców albo sami zakładajcie firmę i pokażcie co potraficie !!!

  OdpowiedzUsuń
 10. To świetny pomysł szefie!, eee, przepraszam, miało być "panie prezydencie" ;-)

  OdpowiedzUsuń
 11. Tylko po co mówić ludziom, że zatrudnią 100 osób a nie 13 i w jakich zawodach ? Faktycznie zdobnik szkła czy też hutnik szkła ma szanse :) Pijar i tylko pijar, udawanie, że się jest zainteresowanym losem pracowników huty, ale jak przyszli pod urząd to uciekali co niektórzy jak szczury!

  OdpowiedzUsuń
 12. Hej anonimy i tym podobne,ile placa

  OdpowiedzUsuń
 13. Spoko Każde miejsce pracy jest ważne ALE nie przez agencje pracy i nie za stawki niewolnicze Kolejna firma która nie będzie szanować pracowników Wrrr ale z drugiej strony Ci co się godzą robić za 12,50 zł za h to ja nie rozumiem Czym więcej osób się Nie godzi na takie warunki tym lepiej dla wszystkich Teraz to pracodawca szuka pracownika W mojej branży jeszcze rok temu stawki były 20-22 zł na rękę teraz dają 24-25 na początek

  OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/