sobota, 24 lutego 2018

Brodzik w parku czy łazienki na pływalni do remontu?

Od pewnego czasu mówiło się o remoncie brodzika w parku Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zawierciu. Teraz stoi on pod znakiem zapytania.
Prezydent Witold Grim często wypowiadał się na temat modernizacji tego obiektu, który ma być przeznaczony typowo dla dzieci. Brodzik miał zostać całkowicie przebudowany. Remontu miała doczekać się też piaskownica. Na ten cel w budżecie miasta na 2018 rok zapisano kwotę ponad 277 tysięcy złotych. 

- Całkowicie wyremontujemy brodzik, który znajduje się w parku OSiR. Mamy już stosowne pozwolenie od konserwatora zabytków oraz projekt. Po uchwaleniu budżetu dyrektor OSiR może ogłaszać przetarg - mówił jeszcze podczas styczniowej sesji budżetowej prezydent Witold Grim.

Jak się jednak okazuje, tak się jednak nie stanie - przetarg tak szybko się nie odbędzie. Tak wynika z informacji, którą przekazał rzecznik Urzędu Miasta, Marcin Wojciechowski. 

- Wyremontujemy sanitariaty oraz natryski na krytej pływalni w Zawierciu przy Szkole Podstawowej nr 3, ponieważ ta modernizacja jest bardziej konieczna. Z obiektu korzysta przez cały rok o wiele więcej mieszkańców. Oczywiście brodzik w parku OSiR również wyremontujemy, jednak w późniejszym okresie - powiedział Marcin Wojciechowski. 

Nie ma jednak konkretnych dat ani terminów takiego remontu. O tą sprawę pytali członkowie Komisji Sportu, Rekreacji i Turystyki na ostatnim posiedzeniu w dniu 21 lutego. Przewodniczący, radny Michał Szota pytał prezydenta o to, czy wiadomo coś więcej.
- Nie ma jeszcze żadnych decyzji - odpowiedział krótko Witold Grim.

Zapytałem o szczegóły dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji, Jacka Latko.
- My mamy przygotowany gotowy projekt remontu łazienek i natrysków na krytej pływalni. Remont jednego sanitariatu i natrysków to koszt około 80 tysięcy złotych brutto, a remont dwóch to około 160 tysięcy. My jesteśmy gotowi ogłaszać przetarg, czekamy na decyzje prezydenta - mówi dyrektor Jacek Latko w rozmowie z Portalem OtoZawiercie.pl.

18 komentarzy:

 1. Za taką kasę ludzie domy budują z dwoma łazienkami + ..... Po Toi-Toju przy MOPS-sie kolejna inwestycyjna "złota kura".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szanownemu Panu coś się lekko pomyliło. Remont normalnej, domowej łazienki to zwykle około 10 tysięcy złotych. Tutaj są dwa wielkie pomieszczenia z 6 stanowiskami natrysków w każdym, do tego przyległe do nich pomieszczenie sanitariatów. To nie tylko położenie nowych kafelków, to kompleksowy remont całości połączony z wymianą instalacji wodnej, kanalizacyjnej, modernizacją instalacji wentylacyjnej. Wszystko to musi być robione systemowo, ponieważ w ciągu miesiąca z tych pomieszczeń korzysta średnio między 12.000, a 15.000 użytkowników. I to ma wytrzymać lata, a nie być remontowane co roku, dlatego musi spełniać o wiele większe wymagania niż remont domowej łazienki. Projekt i kosztorys inwestorski został wykonany przez specjalistę mającego stosowne uprawnienia, a jeśli dojdzie do remontu to w świetle Prawa zamówień publicznych zostanie ogłoszony przetarg, a firmy starające się o uzyskanie zamówienia określą wysokość swojej oferty między innymi na podstawie przedmiaru robót. Proszę się zatem nie obawiać o publiczne pieniądze, to rynek zweryfikuje cenę prac, a w przetargu będzie mógł wystartować każdy chętny spełniający wymagania postawione w SIWZ. Pozdrawiam

   Usuń
  2. panie rzeczniku ładnie to pan tłumaczy ,nie nauczyl pan szefa ze ....gospodaka głupcze ,ze nie tylko sportem ludzie zyją ze łazieniki baseny i brodziki są potrzebne dla zwykłych wyborców..i nie nabiorą się ze wszystko będzie robione w parę miesięcy przed wyborami wyborcy to nie barany miłego pa

   Usuń
  3. Panie rzeczniku przekichane, od dłuższego czasu nie może pan normalnie żyć, bo musi pan śledzić internet i anonimowo tłumaczyć Prezydenta i jego przybocznych. Benka "kupiliście", a co młodego się nie dało? Kiedy to pan odreagujesz te stresy? Gdyby remont normalnej łazienki w pana bloku kosztował 10 000 to byłyby gresy, geberity i inne materiały z gónej półki, a tego na pływalni nie będzie, tylko materiały najtańsze, byle było zrobione.

   Usuń
  4. Nareszcie jakas sensowna i merytoryczna wypowiedź. Czym innym jest remont prywatnej łazienki a czym innym inwestycja publiczna, która jest obwarowana wymogami i przepisami. Ludzie zanim zaczniecie bezmyślnie krytykowac zapoznajcie sie chociaz troche z tematem. Walka polityczna tez ma jakies granice przyzwoitości.

   Usuń
 2. Bajki jednego z braci Grimm :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Część przecież trzeba pod stołem wziąć to normalne żeby zaprzyjazniona firma weszła na robutke dlatego kosztorys jest jaki jest zawyżony z lekka.Przetarg już jest wygrany dwa lata do tyłu...Tak się złodzieje podorabiali w tym kraju... Ale CBA patrzy wam na ręce cały czas ;)
  PisEk :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szanowny Panie, pańska wypowiedź w całości wyczerpuje znamiona pomówienia. Mam nadzieję, że służby prawne urzędu miasta podejmą stosowne kroki by pan za nie odpowiedział. Nie może być tak, że każdy może pisać co mu ślina na język przyniesie i czuć się w związku z tym bezkarnym. Print screen strony zrobiony jakby co.
   Co do przepisów prawa to są one takie:
   "Osoby dokonujące bezprawnych i szkalujących wpisów zostaną pociągnięte do odpowiedzialności cywilnej za naruszenie dóbr osobistych oraz karnej zgodnie z art. 212 k.k., który stanowi odpowiednio:
   §1 Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo ograniczenia wolności.
   §2 Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
   Panie PisEk, powodzenia :)

   Usuń
  2. Dziecko douczyłęś sie czy jeszcze , nie długo wybory i sie nie uratuja , a kase upłynic trzeba w bez celowe inwestycje i nie zaglada tam tyle osób ile piszesz !!! Jeszcze niech zrobia tym parkowaniem i blokowaniem ulic ludzie juz skargi pisali , a miasto ma to w 4 literach

   Usuń
 4. Panie Rzeczniku. Stojak rowerowy na Pilsudskiego jest rowniez pomnikiem Pana znajomosci rynku: 1600 zl za stojak dostepny za 90 zl. Ale pewnie odpowie Pan, ze uzytkowac go bedzie 12 tys klientow lidla i jest idioto i ognioodporny stad jego cena. O ławkach w tym samym miejscu nie wspominajac. Najwazniejsze jednak, ze juz nie twierdzicie ze lazienki w SP3 sa zdatne do uzytku, a Pan osobiscie dla dobra miasta zgłebia tajniki budowlanki, wycen, i wytrzymałosci materialu. Tak, musza byc dobre bo kolejny remont za 15 lat :)) Pana dyspozycyjność i czaa reakcji na pytania i watpliwosci sa budujace. Tak jak buduje Pan tu pomnik swojemu szefowi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I vice versa Szanowny Panie, i vice versa, zwłaszcza w kwestii czuwania i pisania w kółko tego samego. Ma Pan jakiekolwiek wątpliwości to proszę je zgłosić do odpowiednich organów, a nie, anonimowo klepać ciągle jedno i to samo dosłownie wszędzie. Pana wątpliwości, jak np. po co jest na nowo budowanych parkingach kanalizacja czyli ich odwodnienie są po prostu dziecinne (odsyłam do Prawa budowlanego) i służą tylko temu by bezrefleksyjny czytelnik pańskich wypocin "łyknął tą objawioną wiedzę jak przysłowiowy pelikan". Udanego dnia Szanowny Panie :)

   Usuń
  2. A to kolejna ciekawostka z odwodnieniem parkingu :) prawo budowlane nie rozstrzyga aspwktow technicznych. O tym.mowia warunki techniczne uzytkowania obiektow budowlanych :) i kto tu jest pelikanem ;) i akurat to nie ja ciagle z Panem polemizuje :) ma Pan tu kilku rozmowcow ;)

   Usuń
  3. Rozporządzenie Ministra Środowiska z 8 lipca 2004 r. (Dz. U. Nr 168 poz. 1763) w sprawie warunków, jakie należy spełniać przy odprowadzeniu ścieków do wód lub do ziemi oraz w sprawie substancji szczególnie szkodliwych dla środowiska naturalnego.
   2. Polskie Normy:
   PN-EN 858:2005
   PN-S-02204:1997
   Czytać, czytać i jeszcze raz uczyć się

   Usuń
 5. Panie Rzeczniku. Stojak rowerowy na Pilsudskiego jest rowniez pomnikiem Pana znajomosci rynku: 1600 zl za stojak dostepny za 90 zl. Ale pewnie odpowie Pan, ze uzytkowac go bedzie 12 tys klientow lidla i jest idioto i ognioodporny stad jego cena. O ławkach w tym samym miejscu nie wspominajac. Najwazniejsze jednak, ze juz nie twierdzicie ze lazienki w SP3 sa zdatne do uzytku, a Pan osobiscie dla dobra miasta zgłebia tajniki budowlanki, wycen, i wytrzymałosci materialu. Tak, musza byc dobre bo kolejny remont za 15 lat :)) Pana dyspozycyjność i czaa reakcji na pytania i watpliwosci sa budujace. Tak jak buduje Pan tu pomnik swojemu szefowi.

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy w łazienkach będą zamontowane drzwi ze słynnego skweru. Było by nie źle. Wtedy budżet inwestycyjny będzie się zgadzał i można się wytłumaczyć, że pieniędzy na remont brodzika nie ma, bo poszły na remont łazienek. Taki cyrk to tylko przy takim gospodarzu o ile można go tak nazwać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szanowny Panie
   To co w Pana pojęciu jest "cyrkiem" to w pojęciu rozsądnego, przychylającego się do głosu mieszkańców samorządowca, jest działaniem pro społecznym. Tu się różnimy i różnić będziemy. Pan jest nastawiony na bezrefleksyjną i permanentną krytykę wszystkiego co robi i proponuje urząd i jego służby, wbrew zdrowemu rozsądkowi, w imię tylko i wyłącznie, własnych, bieżących celów politycznych. Ale to Pan musi z tym żyć, myślący mieszkańcy Zawiercie mają takich jak Pan już serdecznie dosyć :)

   Usuń
 7. Serio?
  Jakoś mi się nie wydaje, zeby mieszkańcy tak poperali prezydenta... Wyrzucanie kasy na kolarzy zostało ukrócone, ale jeszcze wiele rzeczy się nam nie podoba. I obawiam się, że pan Grim przekona się o tym podczas wyborów...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla Pana kolarze to wyrzucenie kasy, dla innych to celowe, z pożytkiem, wydawanie pieniędzy. Jedni lubią mandarynki, a drudzy śmierdzące skarpetki. I niech się Pan o wybory nie obawia tylko do nich idzie i namawia na to innych.

   Usuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/