niedziela, 28 stycznia 2018

Zawiercie przeznacza coraz więcej pieniędzy na sport

Co roku Miasto Zawiercie zwiększa nakłady na sport, w tym na kluby. W budżecie na 2018 rok kwota ta wzrosła o 50 procent.
Na ten temat wypowiedział się prezydent miasta podczas ostatniej Komisji Sportu, Rekreacji i Turystyki. Odbyła się ona 24 stycznia. Zwykle, styczniowa komisja to okazja do wspólnego spotkania wszystkich prezesów zawierciańskich klubów z radnymi i prezydentem. Tak było i tym razem.

- Sukcesywnie udaje nam się zwiększać kwotę przeznaczaną na kluby sportowe w naszym mieście. W zeszłym roku w budżecie było to 600 tysięcy, teraz jest to kwota 900 tysięcy - oznajmił Witold Grim.

O pieniądzach na sport, prezydent mówił również w wywiadzie dla OtoZawiercie.pl we wrześniu ubiegłego roku.

- Gdy rozpocząłem pracę w urzędzie, to na kluby sportowe była przeznaczana kwota 230 tysięcy rocznie. W tej chwili (w 2017 roku) na kluby wydajemy 600 tysięcy. Widać, jak w przeciągu 3 lat zrobiliśmy krok do przodu - wypowiadał się wtedy Witold Grim. 

Przypomnijmy, że jedną z decyzji prezydenta było zrezygnowanie z organizacji w 2018 roku wyścigu Tour de Pologne w Zawierciu, aby te pieniądze przeznaczyć właśnie na kluby sportowe.

Podczas ostatniej Komisji Sportu, Rekreacji i Turystyki, prezydent ponownie zapowiedział inwestycje, o których mówi się od pewnego czasu. Według planów Urzędu Miasta, mają się one rozpocząć jeszcze w tym roku.

- Bolączką Zawiercia od lat jest to, że nam brakuje sportowych obiektów zamkniętych. Nasza młodzież musi wyjeżdżać do Poręby, Ogrodzieńca, Włodowic, aby korzystać z obiektów sportowych. W tym roku chcielibyśmy złożyć wnioski o dofinansowanie w wysokości 33% i zrealizować zabudowę obecnego boiska przy SP4 o wymiarach 60 x 30 metrów, jak i całkowity remont basenu przy SP1. Oba projekty są gotowe, czekamy na pozwolenie budowlane ze starostwa. Gdy Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosi tylko konkurs, przystąpimy do niego - mówił Witold Grim.

15 komentarzy:

 1. Przypomnijmy, że jedną z decyzji prezydenta było zrezygnowanie z organizacji w 2018 roku wyścigu Tour de Pologne w Zawierciu co za bzdury ludzie się buntowali ,że wydaje kase na takie dziadostwo a teraz dobry gospodarz się robi bo wybory się zbliżają brak słów a to ,że kasa idzie na sport w mieście to prezydent łachy nie robi !!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moim zdaniem rezygnacja z wyścigu nie była słuszna. Nie jestem mieszkańcem Zawiercia od wielu lat, ale przy okazji Tour de Pologne Zawiercie stało się znane. Przekaz medialny robi swoje.

   Usuń
 2. Jest nasz prezydent nauczycielem myśli inaczej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Powiem tak sport i rekreacja są ważne, ale ważniejsze jest zadbanie o miasto. W dalszym ciągu nie mamy połączeń komunikacją miejską z Dąbrową Górniczą i Katowicami, Zawiercie nie ma ŚKUP, przejścia dla pieszych są niedoświetlone o metropolii nie wspominając - jeżeli prezydent przespał sprawę to trzeba się do tego przyznać. Powodem nie przyjęcia Z-cia do GZM-u był brak KZK-GOP. Jaki problem włączyć ZKM w struktury KZK GOP i pogłębić integrację ze Śląskiem? To jest przyszłość a nie jura, na której Zawiercie prawda przoduje bo nie ma z kim konkurować.

  OdpowiedzUsuń
 4. W tym mieście są chyba ważniejsze priorytety niż wydawanie na sport, festyny i drzwi do nikąd koło MOPS?

  OdpowiedzUsuń
 5. Ważniejsza jest kultura! Prosiłabym o podanie kwot ile na kulturę miasto przekazuje?

  OdpowiedzUsuń
 6. Powiem tak Kasy Szukają wszędzie Jakieś obligacje itp.. Za garaż własnościowy koło Spiżarni dawny Kmicic płaciłem gdzieś 50 zł na kwartał albo jeszcze mniej a teraz płace Ku...44 zł miesięcznie to już wiadomo kto daje na ten sport Ja i wielu zwykłych zjadaczy chleba Najlepiej niech podniosą jeszcze podatki to może mieszkańcy sie opamiętają i wykąpią tych Głąbów z U.M na zbity Pysk

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dokładnie!

   Usuń
  2. Żadne podatki nie zostały podniesione. Odsyłam do uchwały budżetowej. Proszę porównać stawki z rokiem ubiegłym - są takie same. Nie opowiadaj bzdur anonimowo.

   Usuń
 7. wszystko jest dobre, ale z tym sportem to przesada.

  OdpowiedzUsuń
 8. Jeśli ktoś nie widzi że miasto się zmienia to tylko jego problem.Mieszkam tu od 12 lat i widać dużą różnicę.Władze remontuja chodniki,budują skwery gdzie my mieszkańcy możemy spędzać wolny czas.Tak na sport też idą pieniądze...i dalej powinny iść.Witold Grim robi dobrą robote i oby tak dalej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widzisz ja tu mieszkam 40 lat i takie coś było w latach 90 ze smieszna szkołą sp3 i zaraz upadło a tu następca powtarza ten sam bład , to samo z pseudo warta, Nie dla sportu w Zawierciu , ludzie maja tego dość

   Usuń
  2. łubu-dubu, łubu-dubu ;)

   Usuń
 9. Ja widzę równomierny rozwój miasta. Trzeba połączyć sport, imprezy kulturalne i inwestycje miejskie. I tak dzieje się od kilku lat. Miasto stając sią atrakcyjne wizerunkowo przyciąga inwestorów. Właściwa droga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdyby Zawiercie było tak rozwinięte to znalazłoby się w Metropolii z tak 5000 Siewierz w niej jest a 50000 Zawiercie już nie

   Usuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/