niedziela, 21 stycznia 2018

Ustawiono szafę z ubraniami dla bezdomnych

Zawierciańska Fundacja z Pomysłem wraz z pomocą wolontariuszy i MOPS Zawiercie rozpoczęła akcję pn. Wymiana Ciepła.Przedsięwzięcie realizowane jest w wielu miastach naszego kraju. W jej ramach, w miejscach publicznych ustawiane są szafy z ubraniami dla bezdomnych. Po to, aby pomóc potrzebującym w okresie zimowym, szczególnie, gdy temperatury osiągają wartość poniżej zera.

- Znaleźliśmy darczyńcę szafy i w garażu wykonaliśmy jej lekką modyfikację. W ostatnich dniach uzgodniliśmy z dyrekcją MOPS, że szafa stanie na parkingu przy Piłsudskiego 47 ponieważ w tym miejscu przechodzi codziennie sporo osób, które mogą być zainteresowane zimową odzieżą - mówią organizatorzy akcji.

 
Każdy, kto ma ochotę dołączyć się do akcji, może pomóc bezdomnym i przekazać ubrania do szafy.  Chodzi o kurtki, polary, szaliki, czapli zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Można je zostawiać i zabierać w czerwonej szafie, która znajduje się na parkingu MOPS przez siedem dni w tygodniu. W przypadku braku miejsca w szafie odzież można zostawiać na parterze w holu MOPS w godzinach 7:00-15:00, gdzie jest wystawiony dodatkowy wieszak. Pozostawiana odzież powinna być niezniszczona i czysta. W przypadku dodatkowych pytań można dzwonić pod numer 514 674 520.

2 komentarze:

  1. Niech Wam prezydent Grim udostępni Drzwi Swojej Hańby koło MOPSU. Przynajmniej bedzie z nich jakiś uzytek.

    OdpowiedzUsuń
  2. Pomysł mądry i potrzebny.

    OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/