czwartek, 18 stycznia 2018

Ukończono realizację inwestycji obok MOPS

Zakończyła się inwestycja realizowana w ostatnich miesiącach na terenie przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.
Na placu przy skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Dojazd powstało 13 miejsc parkingowych wraz z drogą dojazdową. Obok zbudowano nowy skwerek, na którym, oprócz chodników, umieszczono ławki, skalniaki, kosze na śmieci, lampy, a także nietypową dekorację. Zamontowano fragment ogrodzenia oraz drzwi, które są podświetlane nocą. Z nieoficjalnych informacji, które udało mi się zdobyć, nowa instalacja ma być nawiązaniem albo do hasła "Brama na Jurę", lub do dawnych budynków, które niegdyś znajdowały się przy ul. Piłsudskiego.

Jak przekazał rzecznik Urzędu Miejskiego w wywiadzie w listopadzie 2017, wartość inwestycji to około 284 tys zł. Parking jest udostępniony dla mieszkańców od kilku tygodni.
 
Co sądzicie o tej inwestycji?34 komentarze:

 1. I po co to komu, marnotrawstwo pieniędzy....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A po co budować np. pomniki, po co galeria Dudki, po co koncerty w MOK-u? Przecież to jest też marnotrawstwo pieniędzy, nic z tego nie ma! Prawda?? Wolałbyś by w tej przestrzeni była tylko plama wybrukowana kostką? Bo ja bym nie wolał, a też płacę podatki! I dla mnie ważne jest coś więcej niż tylko miejsca parkingowe i "ubita ziemia wokół"!!!!

   Usuń
  2. Ładniej było tak jak było czyli brud,smród i ubóstwo? Przecież o kulturze ludzi świadczy m.in. estetyka ich otoczenia.

   Usuń
  3. chyba kłuci się to z tym że obok wystawiono szafę z prośbą o zostawianie rzeczy ciepłych dla ubogich i potrzebujących. Zamiast płacić z projekt dot. drzwi do lasu jakieś 100.000 PLN lepiej byłoby wsadzić 2 drzewa za 500 PLN a kasę zainwestować w ubranie dla dzieci albo jak pisze anonim z 19-01-2018 z 09:01 zakupić biednym dzieciom bilety do kina lub teatru żeby miały trochę radości z życia

   Usuń
  4. Dzieci mają na to, 500+

   Usuń
 2. Miejsc parkingowych w Zawierciu bardzo potrzeba, tylko pytanie, kto poza osobami przyjeżdżającymi do MOPS-u będzie z niego korzystał??

  OdpowiedzUsuń
 3. Dokładnie marnowanie pieniedzy!!! Brama"piekieł"przyda się żeby wyprowadzić wszystkich starych układowiczów z Urzedu Miasta w najbliższych wyborach.....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przy wyborach wystarczy obiektywizm i zdrowy rozsądek. A popatrzcie,jaka jest potęga sztuki:ot,kawałek płotu i drzwi i każdy rozumie tak,jak umie.

   Usuń
 4. To jest żałosne. Sprawa dla NIK albo CBA. Totalne marnotrawstwo publicznych pieniędzy. Których ponoć w kasie miasta brakuje i trzeba wypuszczać obligacje :-(

  OdpowiedzUsuń
 5. Może warto jeszcze zapytać czyj był pomysł, czyje wykonanie i czy był przetarg???
  Usłyszę odpowiedzi na Wszystkie trzy pytania ???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A zajrzyj sobie do BIP-u Urzędu Misjskiego i wszystkiego się dowiesz. Myślenie to być trudna sprawa ? oj, chyba tak :)

   Usuń
  2. To w BiP'ie mamy pomysłodawcę ? podanego z imienia i nazwiska ??

   Usuń
 6. Ktoś najwidoczniej MUSIAŁ teraz zarobić, po wyborach będzie już za późno...

  OdpowiedzUsuń
 7. Parking spoko,Brama to już chyba wejściowa do kopalni cynku i ołowiu.
  Cena mniemam "promocyjna".
  Za tą kasę można by było zrobić niezłą myślę rzetelną kampanię społeczno- informacyjną na temat kopalni bo w tym temacie miasto milczy

  OdpowiedzUsuń
 8. Co to jest?! Żenada

  OdpowiedzUsuń
 9. Ale chyba pracownicy co robili parking zapomnieli zabrać tę czarną szafę , która tam stoi i straszy dzieci. Na tym parkingu nikt nie stoi samochodem...Przez tę szafę ?

  OdpowiedzUsuń
 10. Ale kto to zatwierdził ??? Chyba projekt ktoś widział z Urzędu Miasta ??? Niezłych mamy urzędasów :))))))))) jaja.....

  OdpowiedzUsuń
 11. Chciałbym zebysmy kiedys mieli Zawiercie zadbane z pieknym parkiem palmiarnia lub oranżerią, wyremontowana i zadbana Marszałkowska nową biblioteką normalna komunikacją obwodnicą -ale to jak na razie kwestia marzeń!!!

  OdpowiedzUsuń
 12. Przechodząc obok zastanawialiśmy się czy za tymi drzwiami nie ma panienki,która świadczy szybkie usługi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Głodnemu chleb na myśli.

   Usuń
  2. Co, zabrakło ci/wam odwagi czy kasy by sprawdzić?

   Usuń
 13. Wreszcie ktoś wybudował, otóż jest to ta slynna "Brama na Jure"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kto z przyjeżdżających PKP, autobusem, autostopem zobaczy tę bramę? Głównymi beneficjentami będą podopieczni MOPS-u.

   Usuń
 14. ten projekt był zatwierdzony w trakcie takiego spotkania http://bzow.blox.pl/2018/01/EGZEKUTYWA.html

  OdpowiedzUsuń
 15. a więc wybory. instalacja rodzi emocje bo stanowi swego rodzaju nowość. no ale pan prezydent chyba zapomniał że z zawiercia krakowa nie zrobimy. no niestety. choc ja tam nie załuję ze za pieniądze z moich podatków podejmuję sie tego typu eksperymenty. no i miejsca parkingowe. tych brakuje. a urzędników zachęcam do takich ciekawych posunięć. krytykować zawsze jest najłatwiej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No ku... tak, ale nie za TAKIE pieniądze!!!

   Usuń
  2. za TAkie czyli jakie ?

   Usuń
  3. całość kosztowała około 300 tysięcy zł.
   czy trochę kostki, ławka i to coś jest tego warte ???
   bo wg mnie to "lekkie" przegięcie.

   Usuń
 16. Wiecie, że ARTYSTYCZNA INSTALACJA Z KONKRETNYM PRZESŁANIEM JAKĄ SĄ "DRZWI" kosztowała jedynie 7. 500 zł, czyli mniej niż niejeden obraz pseudo malarza jaki można kupić w każdej galerii sztuki i stanowi to TYLKO 3 % kosztów całej inwestycji gdzie zagospodarowano ponad 600 metrów kwadratowych UGORU i uzyskano kilkanaście miejsc parkingowych!!!!!
  Jeszcze ktoś z trollów chciałby coś "merytorycznego" napisać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to znaczy że te kilkanaście miejsc parkingowych kosztowało prawie 300 tysięcy zł ? To policz proszę ile kosztowało JEDNO miejsce w takim razie.

   Usuń
  2. Odp. W ciagu kilku ost. mies na pasach dla pueszych zgineły 3 osoby i właśnie te 300 tys powinno być przeznaczone na poprawe widoczności tych miejsc np. Przez dodatkowe oświetlenia

   Usuń
 17. Powinni ponieść konsekwencje prawne za marnowanie publicznych pieniedzy

  OdpowiedzUsuń
 18. Fajnie że powstał tam parking, chodź moim zdaniem można było więcej miejsc parkingowych tam zrobić. Całość kosztowała za dużo jak na moje oko i ktoś się podzielił pieniążkami z tego projektu pod stołem. A te drzwi to jest totalna porażka. Podświetlenie w nocy wygląda tandetnie a w dzień to nikt nie wie co to ma przedstawiać.

  OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/