poniedziałek, 1 stycznia 2018

Noworoczny koncert Jurajskiej Orkiestry Kameralnej

Dziś, 1 stycznia, w Miejskim Ośrodku Kultury "Centrum" w Zawierciu odbył się koncert zatytułowany "Nad Pięknym Modrym Dunajem".Był to prawdziwy karnawał, niczym jak na balu w cesarskim Wiedniu. Na scenie zaprezentowała się Jurajska Orkiestra Kameralna. Podczas koncertu usłyszeliśmy wykonania solistów: Wioletty Białk (sopran), Agnieszki Łazarowicz (mezzosopran), Tomasza Furmana (tenor) oraz Ireneusza Miczki (baryton). Zawiercianie mogli wysłuchać brawurowych polek, żywiołowych czardaszy i walców. Koncert poprowadziła Anita Maszczyk. Jak powiedziała w trakcie koncertu, to może być początek nowej tradycji w Zawierciu, aby zawsze 1 stycznia odbywały się koncerty noworoczne.

Zobaczcie zdjęcia. 


3 komentarze:

 1. Okazuje się.że wcale nie trzeba jechać do Wiednia aby powitanie Nowego Roku było muzycznym przeżyciem. Repertuar,piękno głosów, kunszt i swoboda sceniczna wykonawców (dlaczego w artykule pominięto p.Anitę Maszczyk-sopran i p.Leopolda Stawarza-bas baryton?)oraz poziom Orkiestry sprawiły,że był to niezapomniany wieczór. Oby cały rok był taki dla Was-artystów i dla nas-wdzięcznych widzów!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No, rzeczywiście nie trzeba jechać do Wiednia....Buahahahaaaaaaaaa

   Usuń
  2. "Cudze chwalicie,swego nie znacie,sami nie wiecie,co posiadacie"

   Usuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/