niedziela, 14 stycznia 2018

Aluron Virtu wygrywa 3:0 ze Skrą Bełchatów

Wspaniałe zwycięstwo zespołu Aluron Virtu Warta Zawiercie. Dziś, 14 stycznia zawierciańscy siatkarze rozegrali mecz z PGE Skrą Bełchatów.

Zespół z Bełchatowa to jedna z najlepszych drużyn w kraju. To ośmiokrotny mistrz Polski i siedmiokrotny zdobywca Pucharu Polski. Chociaż rywal był niezwykle mocny, Aluron Virtu pokonał go w dzisiejszym starciu. Mecz był dosyć wyrównany. Pierwszego seta zawiercianie rozpoczęli dynamicznie i objęli prowadzenie, ale w końcówce Skra odzyskała przewagę i nie było wiadomo, kto wygra. Ostatecznie pierwsza część gry zakończyła się zwycięstwem Aluronu Virtu 26:24. W kolejnych dwóch setach było już tylko lepiej, zawiercianie wygrali je kolejno 25:21 i 25:19. To kolejne, historyczne zwycięstwo beniaminka Plus Ligi z Zawiercia.

Kolejny mecz zawiercianie rozegrają w Gdańsku z Lotosem Trefl w poniedziałek 22 stycznia o godzinie 18:00. Tak samo jak dziś, spotkanie to będzie transmitowane w telewizji Polsat Sport.

Zdjęcia: Miłosz Łągiewka