sobota, 2 grudnia 2017

Zawierciańscy siatkarze wygrywają kolejny mecz!

Wielka euforia i wielkie sportowe emocje dziś na hali sportowo-widowiskowej w Zawierciu przy ul. Blanowskiej! Aluron Virtu Warta Zawiercie wygrywa 3:1 z drużyną z Będzina.

Trwa świetna passa zawierciańskiego klubu. Po serii porażek na początku sezonu, Aluron Virtu Warta Zawiercie wygrywa trzeci mecz pod rząd! Zawiercianie najpierw wygrali w Rzeszowie z Asseco 3:2, a następnie w Katowicach z GKS-em 3:0. Dziś, 2 grudnia, zawierciańska publiczność mogła zobaczyć prawdziwe derby Zagłębia. Na własnym parkiecie, Aluron Virtu podjął drużynę MKS Będzin. Spotkanie nie zaczęło się jednak dobrze. Aluron popełnił kilka znaczących błędów, przez co przegrał 22:25. W drugim secie sporo się jednak zmieniło. Zawiercianie zaczęli grać bardziej skutecznie i pokonali MKS 25:23. Kolejne dwa sety były tylko potwierdzeniem tego, kto był dziś lepszy. Aluron Virtu zwyciężył 25:19 i aż 25:17. To bardzo ważna wygrana dla zawierciańskiego klubu. Nasi siatkarze pną się w tabeli Plus Ligi i zajmują obecnie dwunaste miejsce.