niedziela, 10 grudnia 2017

Prawie 400 osób przebadało nerki w Zawierciu

Prawie 400 mieszkańców Zawiercia i okolic wzięło dzisiaj udział w ogólnopolskiej Akcji Nefrotest. Zawiercianie mogli przebadać swoje nerki. 
Darmowe badania to element akcji Nefrotest, jedynej kampanii społecznej w Polsce, która propaguje wiedzę o nerkach i prowadzi tak duże badania przesiewowe. Organizowana jest przez Nefron - Sekcję Nefrologiczną Izby Gospodarczej Medycyna Polska. Hasło akcji to "Nerki nie bolą, boli niewiedza".

- Cieszę się, że akcja bezpłatnych badań krwi pod kątem chorób nerek gości ponownie w naszym mieście, bo o to prosili mnie niejednokrotnie pacjenci - mówił dr n. med. Ryszard August, szef zawierciańskiego Centrum Dializ Fresenius. 

Badania wykonywano w godzinach od 8 do 16:00 w Centrum Dializ znajdującym się przy ul. Willowej w Zawierciu. Akcja co roku cieszy się sporym zainteresowaniem. Realizowana jest w naszym mieście już kolejny rok z rzędu. 


Zobaczcie zdjęcia.

 

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/