czwartek, 7 grudnia 2017

Na budynku MOPS namalują logo Zawiercia

Wkrótce na jednej ze ścian budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zawierciu przy ul. Piłsudskiego pojawi się nowa kompozycja.
Pod koniec 2016 roku ocieplono i pomalowano wschodnią ścianę tego zabytkowego obiektu. Władze miasta wyszły z pomysłem, aby zagospodarować ją w jakiś kreatywny sposób. Miał tam pojawić się artystyczny mural. Urząd Miasta ogłosił więc konsultacje w tej sprawie. Mieszkańcy nadsyłali swoje propozycje, co powinno pojawić się na tej wyremontowanej ścianie. Spłynęło łącznie kilkanaście propozycji. Żadna jednak nie spotkała się z akceptacją władz miasta i ośrodka. Dlatego postanowiono, że to pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przygotują własny pomysł.


Tak też się stało. Jeszcze w tym roku nowa kompozycja ma zostać namalowana na budynku MOPSu. Według zamierzeń, pojawi się tam logo Zawiercia, a także wizerunek amonita, co ma być nawiązaniem do Jury. Jak przekazał dla OtoZawiercie.pl rzecznik Urzędu Miejskiego, Marcin Wojciechowski, koszt tego przedsięwzięcia to około 15 tysięcy złotych.

10 komentarzy:

 1. A po co tam logo miasta? Nie ma na co wydac 15 tys zl? Ci urzednicy to nie maja nic lepszego do roboty. Namalujcie prezydenta Grima to na pewno sie ucieszy.

  OdpowiedzUsuń
 2. głupota. już nawet nie napiszę o marnotrawieniu pieniędzy podatników, ale czy to czasem nie jest budynek zabytkowy ??? przecież to chore !

  OdpowiedzUsuń
 3. Oszpecić tak ładny i zabytkowy budynek dawnego ratusza - dramat

  OdpowiedzUsuń
 4. Naprawdę ktoś w końcu powinien się zainteresować trwonieniem publicznych pieniędzy na niepotrzebne skwerki i loga. Jest tyle braków w mieście - choćby dramatyczny brak parkingów.

  OdpowiedzUsuń
 5. Paskudne - koniecznie trzeba mazać po tej ścianie? Z każdej strony atakuje kicz i brudne, podarte płachty bilboardów, albo "artystyczne" wypociny domorosłych graficiarzy którym ktoś wmówił że to co nabazgrali jest"niezłe"... Nie, nie jest - ani fajne, ani estetyczne, ani pozyteczne. Jest brzydkie i stwarza bezsensowny haos!!!!

  OdpowiedzUsuń
 6. ... i znanej restauracji "Słowiańskiej".

  OdpowiedzUsuń
 7. mural na budynku CIl-(senatorska) piękny , historyczny kosztował 3 tys. Wykonał go artysta młody,zdolny z Zawiercia - da się ?

  OdpowiedzUsuń
 8. Po pierwsze 15 tys złotych za co
  Po drugie władzy i ośrodkowi nie podobały się propozycje mieszkańców-ciekawe
  Po trzecie gratuluje kreatywnego pomysłu pracowniką-no teraz władza będzie zadowolona
  Po czwarte podobno obraz jest wart tysiąca słów ten konkretnie 15 tys

  OdpowiedzUsuń
 9. Ściana po remoncie i ociepleniu powinna zostać wyłożona płytka elewacyjna podobna do klinkieru tak żeby ten budynek tworzył spójną całość a nie jakieś loga i amonity. No ale oczywiście będzie kicz.

  OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/