czwartek, 7 grudnia 2017

Na budynku MOPS namalują logo Zawiercia

Wkrótce na jednej ze ścian budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zawierciu przy ul. Piłsudskiego pojawi się nowa kompozycja.
Pod koniec 2016 roku ocieplono i pomalowano wschodnią ścianę tego zabytkowego obiektu. Władze miasta wyszły z pomysłem, aby zagospodarować ją w jakiś kreatywny sposób. Miał tam pojawić się artystyczny mural. Urząd Miasta ogłosił więc konsultacje w tej sprawie. Mieszkańcy nadsyłali swoje propozycje, co powinno pojawić się na tej wyremontowanej ścianie. Spłynęło łącznie kilkanaście propozycji. Żadna jednak nie spotkała się z akceptacją władz miasta i ośrodka. Dlatego postanowiono, że to pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przygotują własny pomysł.


Tak też się stało. Jeszcze w tym roku nowa kompozycja ma zostać namalowana na budynku MOPSu. Według zamierzeń, pojawi się tam logo Zawiercia, a także wizerunek amonita, co ma być nawiązaniem do Jury. Jak przekazał dla OtoZawiercie.pl rzecznik Urzędu Miejskiego, Marcin Wojciechowski, koszt tego przedsięwzięcia to około 15 tysięcy złotych.

Sprostowanie:

Powyższe zdjęcie to jedynie niezobowiązująca, luźna interpretacja i nie stanowi ona projektu. Nie otrzymałem projektu, więc na potrzeby artykułu wykonałem prowizoryczną wizualizację elementów, które znajdą się w projekcie kompozycji.

21 komentarzy:

 1. A po co tam logo miasta? Nie ma na co wydac 15 tys zl? Ci urzednicy to nie maja nic lepszego do roboty. Namalujcie prezydenta Grima to na pewno sie ucieszy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jakby ktoś zapomniał gdzie mieszka,to sobie zerknie i zobaczy :-)

   Usuń
  2. Pracownicy Ośrodka nie mieli z oceną projektów nic wspólnego. To tak dla sprostowania Panie redaktorze

   Usuń
 2. głupota. już nawet nie napiszę o marnotrawieniu pieniędzy podatników, ale czy to czasem nie jest budynek zabytkowy ??? przecież to chore !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A kto się w tym mieście przejmuje zabytkami?

   Usuń
 3. Oszpecić tak ładny i zabytkowy budynek dawnego ratusza - dramat

  OdpowiedzUsuń
 4. Naprawdę ktoś w końcu powinien się zainteresować trwonieniem publicznych pieniędzy na niepotrzebne skwerki i loga. Jest tyle braków w mieście - choćby dramatyczny brak parkingów.

  OdpowiedzUsuń
 5. Paskudne - koniecznie trzeba mazać po tej ścianie? Z każdej strony atakuje kicz i brudne, podarte płachty bilboardów, albo "artystyczne" wypociny domorosłych graficiarzy którym ktoś wmówił że to co nabazgrali jest"niezłe"... Nie, nie jest - ani fajne, ani estetyczne, ani pozyteczne. Jest brzydkie i stwarza bezsensowny haos!!!!

  OdpowiedzUsuń
 6. ... i znanej restauracji "Słowiańskiej".

  OdpowiedzUsuń
 7. mural na budynku CIl-(senatorska) piękny , historyczny kosztował 3 tys. Wykonał go artysta młody,zdolny z Zawiercia - da się ?

  OdpowiedzUsuń
 8. Po pierwsze 15 tys złotych za co
  Po drugie władzy i ośrodkowi nie podobały się propozycje mieszkańców-ciekawe
  Po trzecie gratuluje kreatywnego pomysłu pracowniką-no teraz władza będzie zadowolona
  Po czwarte podobno obraz jest wart tysiąca słów ten konkretnie 15 tys

  OdpowiedzUsuń
 9. Ściana po remoncie i ociepleniu powinna zostać wyłożona płytka elewacyjna podobna do klinkieru tak żeby ten budynek tworzył spójną całość a nie jakieś loga i amonity. No ale oczywiście będzie kicz.

  OdpowiedzUsuń
 10. Można prosić o nazwisko pomysłodawcy ???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też chcielibyśmy wiedzieć! Niech nie będzie taki skromny i się ujawni!

   Usuń
 11. Ostatnio widziałem zdjęcia basenu 3. Może w trosce o bezpieczeństwo pierwszoklasistów, a i gimnazjalistów warto przeprowadzić remont szatni, sanitariatów itd. Może czas skończyć z rozkładaniem po mieście kamieni i głazów? Może już czas na wydawanie kasy na bzdedy, by zrobić sobie kolejną fotę? Może czas na zrobienie czegoś pożytecznego???

  OdpowiedzUsuń
 12. Kamienie i głazy są przynajmniej estetyczne, ale ta mania "artystycznych" grafiti!! Na litość, ten haft na Senatorskiej o którym tu ktoś wyżej wspomina- naprawdę ktoś myśli że jest on "piękny i historyczny"???? Serio??? Te zniekształcone gębule w stylu "jak mały Jasio wyobraża sobie portret człowieka"? Sorry, ale tylko rodzina wykonawcy może myśleć że to ma cokolwiek wspólnego z jakąkolwiek sztuką... bo myłś, ze i sam wykonawca nie moze przejśc obok bez wstydu (jeśłi nie jest kompletnie ślepy).
  Dajcie spokój tym biednym budynkom, upowszechnianie kiczu nie robi dobrze nikomu...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tyś jest udany. Namaluj coś lepszego mądralo za 3 tysie. Dużo lepiej to wygląda niż jakieś /\/[/]['\]/[['\] takie mazy po ścianach

   Usuń
  2. No to po jakiego grzyba malować cokolwiek, jeśli nie ma się forsy na coś DOBREGO? Jeszcze taniej by było wynająć jakiegoś lumpa żeby sobie na tę scianę rzygnął (za przeproszeniem) - kosztowałoby flaszkę, a efekt dokładnie ten sam. Naprawdę, zamiast dbać o estetykę to funduje się koszmarek dla oczu...

   Usuń
 13. Bez sensu totalnie. Teraz ten budynek będzie jakiś taki nijaki z tą ścianą.

  OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/