czwartek, 7 grudnia 2017

Młodzieżowa Rada Miasta proponuje utworzenie budżetu obywatelskiego

6 grudnia, w sali sesyjnej Urzędu Miasta w Zawierciu zainaugurowano drugą kadencję Młodzieżowej Rady Miasta Zawiercie na lata 2017-2019. 
Rada ma 20 członków. W wyniku wyborów przeprowadzonych w listopadzie w zawierciańskich szkołach, radnymi drugiej kadencji zostali: Paula Sobota, Paweł Kwiecień, Jakub Kosoń, Igor Pacholczak, Julia Rogoń, Piotr Suchecki, Marcel Mikoda, Hubert Bański, Julia Kolacha, Nicola Drobniak, Miłosz Łągiewka, Igor Giziński, Paweł Dziurski, Bartłomiej Kania, Angelika Kręcichwast, Dominik Janus, Michał Wnuk, Paweł Hacaś, Natalia Kawka i Sandra Zieleźny.  

Podczas pierwszej sesji odbyło się ślubowanie, a radni odbierali oświadczenia. Wybrano też prezydium Rady. Przewodniczącym został Dominik Janus, funkcję wiceprzewodniczących będą pełnić Igor Giziński i Paweł Dziurski, a sekretarzem została Natalia Kawka. 

Młodzieżowi radni przedstawili także swoją propozycję. Postulują o utworzenie budżetu obywatelskiego w Zawierciu. Podjęli uchwałę w sprawie pozytywnego rozpatrzenia propozycji zagospodarowania środków w wysokości 330 tysięcy złotych na ten cel.  

- Wprowadzenie budżetu obywatelskiego umożliwiłoby większy wpływ mieszkańców na wydawanie publicznych pieniędzy. Kwota nie jest duża, a mając na uwadze doniesienia, że władze Zawiercia nie przeznaczą w przyszłym roku 15 tysięcy złotych do rozdysponowania dla każdego osiedla jak w poprzednich latach, uważamy, że wprowadzenie budżetu obywatelskiego jest konieczne. Władza powinna być przecież przejrzysta i transparentna, a wprowadzenie budżetu dodatkowo zintegruje mieszkańców i zachęci również młodych ludzi do współdecydowania o losie swojej okolicy. Apelujemy do prezydenta i radnych Rady Miejskiej o rozpatrzenie tej propozycji - mówi Dominik Janus, przewodniczący MRM Zawiercie.

Kolejna sesja Młodzieżowej Rady Miasta odbędzie się w styczniu.

3 komentarze:

 1. Miałam ostatnio okazję rozmawiać z kilkoma młodzieżowym radnymi. Ich świadomość i znajomość problemów samorządu jest ŻADNA! To co wypisują na facebooku woła o pomstę do nieba! A naiwność i prostota myślenia żenująca. Ja wiem, zapał, poruszanie tematów ważnych(ale wyłącznie tych, które do poruszenia poddadzą im ich dorośli protektorzy) jest dobrze odbierana bo "biją mistrza", stanowią kontrę dla oficjalnego nurtu. Ale to oni są pionkami w rozgrywce cynicznych dorosłych, i dają sobą manipulować bo są jeszcze niezwykle naiwni. I jak wcześniej ktoś dobrze napisał, to głęboko spaczy ich charaktery i będziemy mieć z nich w przyszłości takich radnych bezradnych jak obecni radni do 40- ki jacy są w naszej radzie, żałośni i bezradni, z jedynym celem, by być ponownie wybranymi. Albo, co nie daj Boże, jak jeden perfekcyjny co na fejsie napisał, że będzie kandydował na prezydenta bo wie najlepiej co dla Zawiercia ważne. Zgroza

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak nie lubisz młodych to jest dla Ciebie miejsce na drodze do Myszkowa. Nazywa się "Eden" i czeka na takich jak Ty: smutnych,samotnych i sfrustrowanych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapewne jesteś jednym z młodych wiekiem, o których pisałem wyżej. Z mojego wpisu wyciągać wniosek, że nie lubię młodych to dobitnie świadczy o poziomie logicznego myślenia jaki tu prezentujesz. Uchowaj mnie Panie od takich młodych i "mądrych". Co do Edenu (ciekawe czy wiesz co oznacza to słowo) to mam nadzieję, że nie będę musiał korzystać z takich miejsc, zawsze lepiej starzeć się przy rodzinie. I uważaj co komu życzysz, a w psychologa się nie baw, nie masz jakichkolwiek predyspozycji :)

   Usuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/