wtorek, 5 grudnia 2017

Metamorfoza Urzędu Miasta - remont korytarzy, nowe donice i podświetlany napis

W ostatnim czasie budynek zawierciańskiego magistratu całkowicie zmienia swój wizerunek. Ciągle realizowane są tam nowe inwestycje.
Już kilka miesięcy temu prowadzono prace porządkowo-remontowe na terenie przyległym do urzędu. W ramach przedsięwzięcia, zagospodarowano teren przed budynkiem jak i wokół wewnętrznego parkingu z tyłu obiektu. Powstały również nowe elementy architektury. Ustawiono np. kilka donic gabionowych. Gabiony to prostopadłościenny element, najczęściej wzmacniający skarpę, nasyp ziemny bądź brzeg rzeki, wykonany z prętów i siatki stalowej. Z dodatkiem roślinności jest jednak również ustawiany jako element dekoracyjny, a dokładnie duża donica. Właśnie takie dekoracje pojawiły przy urzędzie.

- Z informacji jakie posiadam całość prac związanych z zagospodarowaniem terenu przed urzędem oraz wokół wewnętrznego parkingu kosztowała 21.199,20 złotych. W tej cenie są kompozycje ze skalniaków jako elementy małej architektury miejskiej - przekazał Marcin Wojciechowski, rzecznik UM, w rozmowie z OtoZawiercie.pl.

Jeśli chodzi o zewnętrzne zmiany, to oprócz zagospodarowania terenu, jak wielu mieszkańców zdążyło już zauważyć, zamontowano nowy napis. Jest on czerwony, podświetlany w technologii LED. Zamontowano go w ubiegłym miesiącu. Koszt inwestycji to 33.456 zł brutto za całość, w tym jest 60 miesięcy gwarancji.

Jednak największą, obecnie realizowaną inwestycją jest remont korytarzy i pomieszczeń w Urzędzie Miejskim. Od kilku tygodni pracuje tam ekipa remontowa. Metamorfozę przechodzą hole główne i boczne, a także korytarze i wybrane sale oraz pomieszczenia.


- Prace remontowo-modernizacyjne, które aktualnie są prowadzone w budynku urzędu nie były wykonywane od ponad 20 lat. Musieliśmy dostosować przestarzałą instalację elektryczną do obowiązujących przepisów, jak również wykonać prace, których zakres jest niejako w części wymuszony przepisami ppoż. czyli względami bezpieczeństwa. Kompleksowe wykonanie w/w prac wiązało się z istotną ingerencją w wewnętrzną elewację budynku. Był to dobry moment, aby po wykonaniu ciężkich prac remontowych zmienić również wygląd korytarzy naszego magistratu - powiedział dla OtoZawiercie.pl rzecznik Marcin Wojciechowski.


W ramach inwestycji dokonano wymiany instalacji elektrycznej, oświetlenia na energooszczędne w technologii LED na korytarzach, wykonano sufity podwieszane, gładzie gipsowe, które dodatkowo zostaną w części pokryte zmywalną tapetą oraz wykonano prace malarskie. Pojawią się też nowe drzwi wejściowe do UM oraz sygnalizacja dźwiękowa na wypadek zagrożeń.  

Całkowity koszt prac remontowych w urzędzie to 370.160,38 złotych brutto. Wykonawcą jest Spółdzielnia Rzemieślnicza-Wielobranżowa reprezentowana przez Prezes Barbarę Motyl. Według planów, remont ma zakończyć się wraz z końcem grudnia. 

Podsumowując więc, w ostatnich miesiącach na cele inwestycyjne związane z zawierciańskim Urzędem Miasta wydano około 424 tysiące złotych. Co sądzicie o tych inwestycjach? Dobrze wydane pieniądze?


14 komentarzy:

 1. No i kto ma lepiej w Zawierciu niż prezydent i jego urzędnicy ??
  Na ich potrzeby kaska zawsze się znajdzie, co tam remonty osiedli !
  Ale pewnie się czepiam i jest tak jak powinno być, prawda ?

  OdpowiedzUsuń
 2. myślę że wszyscy się cieszą. zwłaszcza oponenci polityczni. dla nich taki remont w roku wyborczym to nielada gratka,

  urzędnicy tez zapewnie się cieszą, bo czemu mają pracować w byle jakich warunkach

  no i petenci, którzy współfinansowali prace remontowe ze swoich podatków, myslę że docenia że miasto się nieustannie przeobraża i zmienia na lepsze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oponenci polityczni chyba najbardziej . Mają jedyną okazję aby błysnąć , bo ich działania na kanwie społecznej są bliskie zeru.

   Usuń
 3. Piszecie o remontach w UM, ale powiedzcie, że nie jest miło jak wejdzie się do odnowionego budynku...??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. szczególnie urzędnikom. a i petent od razu poczuje "powagę" urzędu i zegnie odpowiednio kark :)

   Usuń
 4. Rozumiem, że najlepiej jakby urząd wyglądał jak lepianka? Tu się promocja nie liczy, ale jak PRYWATNY klub siatkarski doi kasę miejską w imię promocje (chyba tylko głównych sponsorów klubu bo Zawiercia to raczej nie)to wszystko OK.? Zawiercianie w większości przypadków to najbardziej zawistna, kompletnie bezrefleksyjna nacja w Polsce.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziwne że wszystko w tym mieście robi Pan Jerzy Pacański- jego "spoldzilenia rzemieślnicza wygrywa większość przetargów od prezydenta- przypadek a może tylko rocznik ten sam?,

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tu nie ma przypadków. tu jest układ. az dziwne ze cba jeaszcze nie aresztowało twórców takiego układu. na szczęście nowa władza zrobi z tymi ukłładami porządek. i wprowadzi nasze układy. znaczy uczciwe układy.

   Usuń
 6. Dodać do tego 300 tys zł na start kolarzy to ile wydano na pozostałe inwestycje? To tłumaczy, że nawet głupiego remontu placu zabaw w parku nie zrobiono.

  OdpowiedzUsuń
 7. I bardzo dobrze że coś zrobili wreszcie. Ubikacje za poprzednika dramat nic się nie robiło z tzw. oszczędności czytaj poprawności politycznej. Jeden wielki syf był.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oczywiście że tak. tylko kible powinny być pozłacane bo takie będą trwalsze.

   Usuń
 8. miałem okazję odbić się od drzwi toalety - aby skorzystać trzeba znać kod (drzwi zabezpieczone są zamkiem szyfrowym). W moim odczuciu to lekka przesada.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I słusznie! Przecież to miejsce strategiczne! A jakie warunki musi spełniać petent aby uzyskać ten kod dostępu? I od kogo?

   Usuń
 9. Wysoką jakość naszych prac budowlanych osiągamy dzięki zaangażowaniu doświadczonych fachowców naszej firmy, a także stosując nowoczesne systemy i atestowane materiały budowlane.
  http://roslandomdesign.pl/

  OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/