wtorek, 28 listopada 2017

ZKM rozszerza swój rozkład jazdy

Zakład Komunikacji Miejskiej wciąż uruchamia nowe linie. Po reorganizacji zakładu która miała miejsce w tym roku, nowe władze wprowadzają ciągłe zmiany w funkcjonowaniu i w rozkładzie jazdy. Pytanie czy te zmiany spotykają się z zadowoleniem mieszkańców?

Zakład wyremontował w ostatnim czasie halę w zajezdni przy ul. Polskiej. Wymieniono instalacje elektryczne, oświetlenie i odmalowano sufity i ściany. Ponadto odnowiono części socjalne, w planach jest remont kolejnych pomieszczeń. Dla pasażerów wprowadził natomiast nowe rozwiązanie, czyli sprzedaż biletów jednorazowych w formie elektronicznej. Zakup biletu jest możliwy dla wszystkich posiadaczy smartfonów z aplikacją zbiletem.pl.

Przewoźnik postanowił również rozszerzyć swoje usługi. Od 1 grudnia ZKM przejmie słupy ogłoszeniowe na terenie Zawiercia, które do tej pory były zarządzane przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Zawierciańskiej. Nowy zarządca wprowadził już nowy cennik za rozklejanie plakatów i ogłoszeń na słupach. 


Zakład Komunikacji Miejskiej chce też dalej rozbudowywać swój rozkład jazdy. Dlatego od 20 listopada uruchomił linię nr 13, która przede wszystkim ma zapewnić mieszkańcom Skarżyc i Żerkowic bezpośrednie połączenia do i z Zawiercia. Jeszcze w grudniu ZKM ma zamiar utworzyć linię nr 14. Ma ona skomunikować centrum Zawiercia, Żabki, Stary Rynek, Szpital oraz Kądzielów. Do 6 grudnia można zgłaszać uwagi do wstępnego planu rozkładu. Szczegóły dostępne są na stronie firmy.


Ciągłe zmiany nie zawsze jednak spotykają się z aprobatą mieszkańców. Zarówno na forach i portalach internetowych jak i na spotkaniach osiedli zawiercianie wyrażają swoje niezadowolenie z obecnego rozkładu. Mieszkańcy wysuwają takie argumenty, jak np. to, że brakuje połączeń, lub są one nie dopasowane godzinowo do potrzeb. ZKM ciągle wprowadza optymalizacje rozkładów po otrzymywaniu uwag od pasażerów, czego przykładem jest niedawna zmiana w liniach nr 5, 11 i 12. Czy i kiedy jednak rozkład ostatecznie będzie funkcjonował dobrze, tak aby mieszkańcy byli zadowoleni? Czy wprowadzane zmiany poprawią sytuację ZKM? To muszą ocenić sami zawiercianie.

2 komentarze:

  1. Teraz dopiero będzie duma z Zawiercia! 14 lini autobusowych!!!!!Nosz ku...wa metropolia! A po wszystkich tych reformach,aktualizacjach i korektach ludzi będzie co raz mniej,długi do spłacenia i znowu nowy prezes...

    OdpowiedzUsuń
  2. Wy ludzie z Zawiercia weście się za robotę a nie tylko nażekać

    OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/