sobota, 4 listopada 2017

Trwają przygotowania do Koncertu Cecyliańskiego

Kolejne nowe wyzwanie przed Zawierciańską Młodzieżową Orkiestrą Kameralną. Pod koniec listopada odbędzie się wyjątkowy koncert, a przygotowania do niego i warsztaty trwają już od kilku tygodni.W trakcie wydarzenia na scenie wystąpi: Młodzieżowy Chór Kameralny "Tutti", chór "Capella Vartiensis" oraz Zawierciańska Młodzieżowa Orkiestra Kameralna wspomagana przez Jurajską Orkiestrę Kameralną. Ta z kolei powstała na bazie muzyków, którzy grali wcześniej w Gliwickim Teatrze Muzycznym. JOK uczestnicy w warsztatach, które pozwalają doskonalić swoje umiejętności muzykom z młodzieżowej orkiestry. Takie warsztaty odbywają się co jakiś czas w Miejskim Ośrodku Kultury. 


- Wciąż podnosimy poprzeczkę. Gramy coraz trudniejszy repertuar, ponieważ poziom Zawierciańskiej Młodzieżowej Orkiestry Kameralnej jest coraz wyższy. Najbliższy koncert będzie typowo filharmoniczny - mówi dla OtoZawiercie.pl Leopold Stawarz, dyrygent orkiestry.

Za przygotowanie chórów i orkiestry niezmiennie oprócz Leopolda Stawarza odpowiadają Barbara Czajkowska i Michał Rus. Solistami listopadowego koncertu będą: Katarzyna Helwing-Osuch, Anita Maszczyk, Katarzyna Żołnowska-Burda, Ewelina Bednarz, Marcelina Miśta, Barbara Grzybek, Olimpia Karbownik oraz Andrzej Kaim. W programie koncertu ujęto utwory Mozarata, Bacha i Haendla. Oprócz tego, artyści zaprezentują ciekawy utwór jednego z zawiercian, Witolda Kulpowicza.

- Chcemy pokazać szerokiemu gronu twórczość zawiercianina, Witolda Kulpowicza. Był on muzykiem, kompozytorem, dyrygentem, pedagogiem i autorem wielu popularnych podręczników nauki gry na akordeonie, które nadal są kanonem adeptów gry na tym instrumencie. Komponował utwory nawiązujące do Zawiercia, czego przykładem jest kujawiak "Spod Zawiercia". Właśnie to dzieło wykonamy na scenie podczas najbliższego koncertu - opowiada Leopold Stawarz.

Najbliższy koncert orkiestry odbędzie się w piątek 24 listopada o 18:00 w MOKu. Bilety są do nabycia w cenie 20 zł. 

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/