czwartek, 23 listopada 2017

Ślubowanie pierwszej klasy mundurowej

Wczoraj, 22 listopada w Zespole Szkół i Placówek im. Hugona Kołłątaja przy ulicy Miodowej 1 w Zawierciu zorganizowano specjalną uroczystość.


Podczas wydarzenia odbyło się uroczyste ślubowanie klasy mundurowej o specjalności Logistyka w Wojsku utworzonej w szkole od września tego roku. Trzynastoosobowa grupa uczniów kształci się w technikum logistycznym. Co ciekawe, jest to pierwsza klasa mundurowa w mieście. Kadeci zostali przygotowani do ślubowania przez swojego opiekuna - wiceprezesa Stowarzyszenia Byłych Żołnierzy Wojska Polskiego, majora rezerwy Jana Szewczyka. Wspierał ich także obecny przedstawiciel Wojskowej Komendy Uzupełnień w Będzinie, kapitan Jacek Łukasik.

Akademia była również okazją do wręczenia uczestnikom praktyk w Niemczech dokumenty Europass oraz do zaprezentowania szkoły uczniom gimnazjów. Uroczystość została zorganizowana w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych.

 


Zobaczcie zdjęcia.

1 komentarz:

  1. Miło jeszcze przeczytać że są uczniowie którzy idą do klas mundurowych. Jak by nie było większość z nich to przyszłe nasze wojsko.

    OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/