sobota, 4 listopada 2017

Obchody 11 listopada w mieście

Zbliża się Narodowe Święto Niepodległości, czyli rocznica obchodzona corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak prezentuje się program obchodów tego dnia w Zawierciu?
Tegoroczne obchody 11 listopada odbędą się pod hasłem "To nie tylko rocznica, to święto wartości i radości". Uroczystości rozpocznie przemarsz Jurajskiego Szwadronu Kawalerii im. Króla Jana III Sobieskiego o godzinie 9:45 ulicami: Myśliwską, Podmiejską, 11 Listopada, Kościuszki, 3 Maja, Al. W. Sikorskiego i Daszyńskiego. O 10:30 będzie Msza Święta w intencji Ojczyzny w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny, a następnie odbędą się uroczystości przy Pomniku Niepodległości.

Tego samego dnia, o godzinie 18:45 po wieczornej mszy świętej w kościele NMP, zawierciańscy skauci zaprezentują skróconą historię Polski oraz zaśpiewają pieśni patriotyczne. Będzie to specjalny występ skautowy z okazji święta.

To jednak nie wszystko, co jest zaplanowane na świętowanie 11 listopada w Zawierciu. Dzień wcześniej, 10 listopada w Pałacyku nad Wartą w Kromołowie o godzinie 17:30 zorganizowany zostanie patriotyczny koncert. Wystąpi zespół Folky Band.

15 listopada o 16:00 w sali 203 w MOKu, redaktor Polskiego Radia Katowice i pasjonat historii regionu - Wojciech Pacula - zaprezentuje swój wykład. Jego tytuł to "Kręte drogi do niepodległości".

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/