czwartek, 16 listopada 2017

Nowe urządzenia w szpitalu

Zakupiono kolejny, wysokiej klasy sprzęt medyczny na rzecz zawierciańskiego szpitala. Doposażono poszczególne oddziały wraz z blokiem operacyjnym.
Blok Operacyjny Szpitala Powiatowego został doposażony w wysokiej klasy aparat do znieczulenia. Dla Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii zakupiono respirator stacjonarny. Koszt tych dwóch urządzeń to 200 tys. zł. Wymieniając dalej, wśród ostatnio nabytego sprzętu na rzecz poszczególnych oddziałów i poradni znalazły się m.in.: stacja diagnostyczna RTG, wideolaryngoskop, bronchofiberoskop, ssak elektryczny, inkubator do opieki nad noworodkiem, laktator szpitalny z podgrzewaczem, oftalmoskop, narzędzia artroskopowe do dużych i małych stawów czy aparaty do mierzenia ciśnienia.

Jak podkreśla dyrektor szpitala Anna Pilarczyk-Sprycha, lecznica stawia na rozwój i systematyczne podnoszenie jakości świadczonych usług, a to możliwe jest m.in. przez zakup nowoczesnego sprzętu. Wkrótce planowane są kolejne inwestycje.

1 komentarz:

  1. Tak szpital kupil pewnie za swoje pieniadze zlodzieje !!! Kupili za pieniadze ZLA kotre przejol pare miesiecy temu. Juz pracownikow biurowych ZLA albo wolnili albo zmusili .... Jeszcze troche a lekarze z poradni beda odchodzic !!!

    OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/