poniedziałek, 27 listopada 2017

Będzie 13 nowych miejsc parkingowych i skwer na Piłsudskiego

Realizowana jest obecnie nowa inwestycja na terenie Zawiercia. Przy ul. Piłsudskiego powstaje skwer oraz 13 miejsc parkingowych.
Zmienia się wizerunek terenu przy skrzyżowaniu ulic Dojazd z Piłsudskiego, między budynkiem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej a stacją kontroli pojazdów. Inwestycja zapowiadana była od dawna. Planowo miał to być pierwszy etap zagospodarowania terenów zielonych przy ul. Piłsudskiego. W dalszej części miał powstać nowy plac i duży parking na terenie między Domem Rzemiosła a Biedronką, jednak inwestycja nie doszła wciąż do skutku i nie wiadomo, czy w ogóle dojdzie.


W ramach inwestycji realizowanej obecnie obok MOPS-u powstaje nowy skwer. Według projektu, przygotowanego przez studio Elżbiety Błeszyńskiej, oprócz małej infrastruktury, powstaną wzniesienia z roślinnością. Ponadto zaprojektowano element dekoracyjny na podobieństwo drzwi i ścianki.

Oprócz tego, na tym terenie wyznaczone zostanie 13 nowych miejsc parkingowych z drogą dojazdową. Na ten nowy parking będzie wjeżdżać się od ulicy Dojazd. Wartość inwestycji to około 284 tys zł. Jej zakończenie planowane jest w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Zobaczcie zdjęcia.


16 komentarzy:

 1. Extra.Bezdomni będą mieli gdzie zaparkować swoje "fury" i "wózki"

  OdpowiedzUsuń
 2. Albo będą to tylko miejsca dla pracowników MOPS...
  Miasto niech się wreszcie zajmie brakiem miejsc parkingowych przy dworcu, do tej pory pan Grim tylko chowa głowę w piasek udając że problemu nie ma!
  Chyba czas na zmianę prezydenta na takiego co zadba o mieszkańców !!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Posłuchaj daremny człeczyno, nawet jeśli tam stawiać samochody będą pracownicy MOPS-u to zwolnią miejsca na innych parkingach, więc tak czy inaczej to będzie więcej miejsc parkingowych. A jeśli chodzi o parking przy dworcu PKP to czy ty w ogóle z Zawiercia jesteś? To co tam należy zburzyć by wybudować nowe miejsca? Może płot oddzielający tory od chodnika? Może chodnik ze ścieżką rowerową? Skąd się takie "tęgie" jak ty, umysły biorą?

   Usuń
  2. Jakim trzeba być małym i podłym człowiekiem by obrażać anonimowo ludzi w Internecie ??? Twoja odwaga "kolego" wręcz poraża ! "Brawo" !

   Usuń
  3. Moja odwaga "kolego" jest bez zarzutu. Sformułowanie "daremny człeczyna" w stosunku do popisów myślowych i epistolarnych tego daremnego człeczyny jest i tak bardzo łagodnym nazwaniem po imieniu tego internauty. Podłości szukaj u siebie, ale też szukaj przede wszystkim wyciągania wniosków z tego co piszą inni, i prawidłowego ich komentowania :)

   Usuń
  4. Widocznie standardy kultury bardzo się obniżyły ostatnio. Lub po prostu tak Cię wychowano i wydaje Ci się że to jest OK...
   Czy jesteś związany z panem Grimem (lub samym UM) że tak chętnie i gorliwie go bronisz ?

   Usuń
  5. Nie jestem związany z żadnym urzędnikiem czy urzędem, mam własny biznes. Po prostu nie cierpię głupoty i bezrefleksyjnego wypisywania głupot. A, że prawda pisana w oczy potrafi boleć? C'est la vie! Co do standardów kultury: nie obniżyły się ostatnio tylko od lat stale obniżają swoje loty. Signum temporis szanowny panie/pani

   Usuń
  6. normalnie piknie - kawał skweru przy głównej drodze i parking zrobili - NA UWAGA 13 aut !! to na pewno opustoszeją parkingi osiedlowe, przedsiębiorca sie znalazł - "mam własny biznes" pewnie karpiem handluje przed switemi

   Usuń
 3. taki mały kawałek niezbyt potrzebnego skwerka i całkowity koszt prawie jak ten, który brakuje na dokończenie obwodnicy, trzeba było tam przeznaczyć fundusze. Na tym terenie to nie żaden skwerek powinien być, a jakiś budynek czy blok

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 300 tysięcy na skwer a ponad 3 miliony na obwodnice to chyba nie to samo :) Chyba, że magicznie zero potrafisz dodać :) Pozdrawiam

   Usuń
 4. wszystko wam żle , bardzo dobrze ,ze powstaja takie skwerki ,miasto wyglada ładniej.Każdy placyk powinien byc ładnie zagospodarowany i nie straszyc . a co dopiero przy głównej ulicy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najładniej w Zawierciu wygląda urząd miejski, urzędnicy potrafią zadbać o siebie, powiedzcie mi po co teraz zainstalowano napis a słyszę że będzie i zegar - przecież i napis i zegar już jest obok urzędu !

   Usuń
 5. Nareszcie dobry pomysł z napisem bo do tej pory nie wiadomo było co to za budynek, wyremontowali a zapomnieli napisu ładnego zrobić,oczywiście był ale mały z bocznym napisem i całkiem do kitu a jeszcze jak zegar będzie widoczny z dala to super popieram

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to jeszcze proponuje punktowe halogeny skierowane na napis by nikt w nocy nie zabłądził idąc do urzędu.

   Usuń
  2. jakby zdjęcie prezydenta powiesili to by było super

   Usuń
  3. Uważaj by kiedyś twojego zdjęcia nie powiesili w gablotce z podpisem: "Tych klientów nie obsługujemy"....:)_))))

   Usuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/