czwartek, 12 października 2017

Zmodernizowano Oddział Neurologiczny w szpitalu

11 października w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu, symbolicznym przecięciem wstęgi dokonano otwarcia zmodernizowanego Oddziału Neurologicznego.Za blisko 363 tys. zł wyremontowano i wyposażono sale, korytarze, gabinety zabiegowe oraz zakupiono nowy sprzęt. Część pieniędzy – prawie 78 tys. zł - to dotacja Starostwa Powiatowego w Zawierciu. Dla nowego oddziału kupiono łóżka wielofunkcyjne o napędzie elektrycznym, szafki przyłóżkowe, kardiomonitory, respirator stacjonarny oraz mobilny aparat EKG. 

Modernizacja oddziału miała charakter kompleksowy i wiązała się z wymianą wszystkich mediów. Powstały nowe punkty internetowe. Ułożono nowe instalacje elektryczne, w tym system przywoływania personelu medycznego. Zainstalowano system do dystrybucji gazów medycznych w sali IOM wraz z szafą zaworowo-czujnikową. W wyniku prac modernizacyjnych powstała jednoosobowa sala z węzłem sanitarnym przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Wymieniono także drzwi, wykładziny podłogowe oraz płytki w pomieszczeniach sanitarnych i kuchennych. W oknach zainstalowano rolety. Oprócz wyposażenia medycznego, na oddziale pojawiły się też ławki dla pacjentów i krzesła. Zakupiono nową pościel, kołdry, poduszki, koce i inne niezbędne rzeczy. Na zmodernizowanym oddziale będzie wprowadzany nowoczesny system apteczny, który na ten moment będzie w fazie testowania.

Tutejsze oddziały - Neurologiczny i Udarowy zabezpieczają potrzeby zdrowotne zarówno mieszkańców powiatu zawierciańskiego, ale i myszkowskiego. Udarowy funkcjonuje w placówce od 5 lat i przez ten czas mieścił się z neurologią w jednej lokalizacji. Połączenie Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego z Oddziałem Skórno-Wenerologicznym w lutym br. zaskutkowało zwolnieniem się dodatkowej powierzchni, a ta od razu została poddana pracom remontowym.

Dzięki modernizacji zwiększyła się liczba łóżek neurologicznych z 14 do 24 oraz udarowych – z 16 do 20.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/