czwartek, 12 października 2017

Zawiercie ma dwóch przedstawicieli w Młodzieżowym Sejmiku Województwa

Pozytywna informacja dla Zawiercia. Wybrano dwóch radnych do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego z naszego miasta. Dziś w Katowicach, w siedzibie Muzeum Śląskiego, odbyły się wybory do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego. Wcześniej, podczas kilku warsztatów, młodzi ludzie prezentowali swoje pomysły dotyczące rozwoju regionu i wizji społeczeństwa obywatelskiego. Młodzieżowy Sejmik Województwa Śląskiego składa się w sumie z 60 radnych. 43 z nich zgłaszają młodzieżowe rady miejskie, 10 - samorządy studenckie, a 7 - osoby indywidualne. 


Radnych wybrano spośród 122 kandydatów, którzy przystąpili do wyborów. Z Zawiercia, z kandydatów podstawowych z młodzieżowych rad miast wyłoniono Przemysława Trepkę. Jako kandydata indywidualnego wybrano Dominika Janusa. Na listę rezerwowych dostała się Klaudia Czech, która również pochodzi z naszego miasta. Wszyscy wyżej wymienieni wcześniej byli w składzie Młodzieżowej Rady Miasta Zawiercia, która niedawno zakończyła swoją pierwszą kadencję.

- Będziemy godnie reprezentować miasto Zawiercie. Chcemy aby postulaty zawierciańskiej młodzieży były słyszalne w całym województwie. Zaczynamy pracę pełną parą. Już jutro jedziemy na szkolenie Akademii Młodych Liderów, gdzie dowiemy się więcej o pracy radnych - powiedział w wywiadzie dla OtoZawiercie.pl Dominik Janus, radny Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego.

1 komentarz:

  1. Wolnościowcy pokażcie siłe w tym sejmiku, a może już niedługo w Zawierciu będziecie rządzić :)

    OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/