niedziela, 29 października 2017

Zawierciańscy harcerze organizują Akcję Znicz i będą w telewizji

Zawierciańscy harcerze będą po raz szósty działać w ramach Akcji Znicz. Co ciekawe, w tym roku, tematem zainteresowała się telewizja. Akcję Znicz po raz pierwszy zorganizowano w 2012 roku. Przedsięwzięcie kontynuowane jest co roku. Podczas tej akcji harcerze będą sprzątać cmentarz żydowski, kwestować na rzecz jego renowacji, oprowadzać mieszkańców po cmentarzu i opowiadać o żydach z Zawiercia. Młodzi zawiercianie będą także sprzątać Pomnik Nieznanego Żołnierza oraz mogiły żołnierzy austriackich. Rozstawią również swoje stoisko, gdzie będą sprzedawać znicze. Część pieniędzy ze sprzedaży zostanie przekazane dla Fundacji im. H. Rudzkiej.

Punkt, gdzie harcerze sprzedawać będą znicze, znajdować się będzie obok cmentarza komunalnego w dniu 1 listopada w godzinach od 9 do 17. Cmentarz otwarty będzie 1 listopada od 9 do 17.

W tym roku akcją zainteresowała się Telewizja Polska, która przeprowadzi wejścia "na żywo" z Zawiercia. Jak przekazał w rozmowie z OtoZawiercie.pl komendant IV Szczepu Harcerskiego im. Batalionu Obrony Narodowej "Zawiercie", phm. Michał Wnuk, zaplanowano wejścia w godzinach 19:00-19:20 na kanale TVP Info. Prawdopodobnie wcześniej, o 18:30 wejście przeprowadzi TVP3 Katowice.


1 komentarz:

  1. Czlonkowie mojego ojca rodziny Lewkowiczow i Grynbaumow pochowani sa na zydowskim cmentarzy w Zawierciu i w Kromolowie. Jestem dumny z tych dzieci ktore braly udzial w tym przedsiewzieciu. Jestem tez wdzieczny tym rodzicom i opiekunom, ktorzy tak dobrze wychowuja dzieci i daja przyklad aby zostawic ten swiat lepiej niz go znalezli. Z powazaniem, Jozef Grynbaum. Redenczyk rocznik 1948. Teraz zamieszkaly w Stanach Zjednoczonych.

    OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/